Триває 108 день боротьби українського народу проти повномасштабного вторгнення російської армії.
БОЙОВІ ДІЇ
Сили оборони України на всіх напрямках чинять героїчний опір і зупиняють агресора, знищують його техніку й живу силу.
- Найскладнішою залишається ситуація в Луганській та Донецькій областях.
- Окупанти шукають слабкі місця в українській обороні в районі Сіверського Донця й не полишають спроб форсувати цю річку. Водночас наша артилерія продовжує завдавати ударів по скупченнях ворога та його складах боєприпасів.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 11.06 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 32050 (+150) осіб ліквідовано,
- танків – 1419 (+10) од,
- бойових броньованих машин – 3466 (+16) од,
- артилерійських систем – 712 (+0) од,
- РСЗВ – 222 (+0) од,
- засоби ППО – 97 (+0) од,
- літаків – 212 (+0) од,
- гелікоптерів – 178 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 579 (+7),
- крилаті ракети – 125 (+0),
- кораблі /катери – 13 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2448 (+10) од,
- спеціальна техніка – 54 (+0).
Найбільших втрат противник зазнав на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямках.
- Не припиняються активні бої за Сєвєродонецьк, де нашим силам вдається успішно протистояти ворогу. 30 травня Рамзан Кадиров уже заявляв, що це місто перебуває під повним контролем його «Тік-Ток воїнів». Але сьогодні окупанти залишаються на околицях Сєвєродонецька й бояться заходити вглиб.
- Захисники України успішно контратакують на окремих ділянках фронту в Херсонській та Запорізькій областях. Зокрема, командування «Південь» повідомляє про точні удари нашої авіації по стратегічно важливих пунктах окупантів.
- Командування окупаційних військ із кожним днем отримує все більше відмов від участі в бойових діях підрозділів, що укомплектовані примусово мобілізованими чоловіками з тимчасово окупованих територій Донбасу.
- Як засвідчують аудіоперехоплення дзвінків окупантів, у російських військах фіксується критично низький бойовий дух. Загарбники називають себе бомжами й хочуть якнайшвидше повернутися додому.
- Як повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України, противнику все важче поповнювати свої підрозділи, що зазнали втрат під час війни на території України. Проблему комплектування загарбники намагаються вирішити за рахунок обіцянок сприятливих фінансових умов та введення короткострокових контрактів на проходження військової служби. Такі контракти самі окупанти називають «в один конец».
- Україна продовжує активну роботу з повернення своїх громадян із російського полону.
- Як повідомив очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім, вчора відбувся 11-й обмін. Зокрема вдалося звільнити очільника Шевченківської ОТГ Миколаївщини Олега Пилипенка, який два місяці був у полоні рашистів.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Агресор повинен відчути силу демократичного світу, а державний кордон України сьогодні є тією лінією, де пролягає лінія фронту між свободою та пригніченням. Про це заявив Президент України Володимир Зеленський у своєму виступі на Копенгагенському демократичному саміті.
- До Києва з візитом прибув міністр оборони Великобританії Бен Воллес. Під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським Воллес заявив, що його держава бачить здатність України витіснити загарбників із Донбасу.
- Кабмін запускає нову економічну стратегію, яка діятиме в умовах війни і допоможе українській економіці вистояти.
Стратегія включає 8 програм, які спрямовані на створення робочих місць через підтримку бізнесу, держзамовлення, будівництво, кредитування та працевлаштування безробітних.
Зокрема йдеться про такі програми:
- мікрогранти на створення власного бізнесу,
- безповоротні гранти на розвиток переробних підприємств (деревообробка, меблеве виробництво, виробництво одягу чи фурнітури, будівельних матеріалів, аграрну переробку тощо),
- програма в агросекторі, яка стосуватиметься часткової компенсації вартості теплиць,
- гранти на висадку нових фруктових і ягідних садів,
- ІТ, зокрема – фінансування українських стартапів.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Під час зустрічі з молодими підприємцями у Москві путін нарешті розповів про істинні цілі війни проти України. Про демілітаризацію та денацифікацію не було сказано жодного слова, як і про так звану «допомогу народу Донбасу». Натомість президент рф порівняв себе зі Петром І та заявив, що тепер також доводиться «повертати і зміцнювати».
- путін придумав нову казочку для росіян і пообіцяв їм зростання якості життя через 10 років. Російський президент запропонував громадянам потерпіти, поки країна буде розвиватися.
- Росіяни кинулися в магазини для бідних після стрибка інфляції. У березні інфляція була рекордною з 1998 року, а в річному вираженні встановила максимум за 20 років.
- Російська фінансова система почала операцію з «девалютизації» клієнтів: великі банки вводять комісії за валютними рахунками громадян, вимагаючи доплатити за володіння валютою. Таким чином громадян фактично змушують звільнитися від грошових одиниць «недружніх» держав.
- Російський журналіст Михайло Фішман назвав голову Міноборони рф Сергія Шойгу «порожнім місцем» і констатував, що його відсторонили від ухвалення рішень щодо російського вторгнення в Україну за некомпетентність. Це сталося після першого розгромного місяця війни.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Заступник генсека НАТО Мірча Джоане побічно підтвердив, що Президент України Володимир Зеленський запрошений на саміт Альянсу у Мадриді.
- Швейцарія слідом за ЄС схвалила шостий пакет санкцій проти рф, що включає ембарго на російську нафту.
- Фінляндія надасть Україні новий пакет військової допомоги, зокрема оборону техніку. Наразі зміст пакета допомоги та її терміни не розкриваються з міркувань безпеки.
- За пропозицією Міноборони Чорногорії уряд цієї балканської ухвалив рішення про надання Україні додаткової військової допомоги.
- Німеччина надасть медичну підтримку Україні, допомагаючи з протезуванням, створенням травматологічних центрів та направить своїх лікарів.
- Європейський Союз передав українським правоохоронцям захисне спорядження, серед якого 1200 тактичних плитоносок, вартістю 3 млн євро. Найближчим часом правоохоронцям також буде передано 1200 бронежилетів і 1200 балістичних касок. Схожий пакет допомоги також отримають Державна прикордонна служба, Державне бюро розслідувань та Офіс генпрокурора.
- В Україну прибули передані Чехією два понтонні мости завдовжки 36 м кожен. Вони будуть використані як тимчасові на територіях, що критично потребують відновлення транспортного сполучення.
- Сейм Литви схвалив резолюцію, у якій обіцяє підтримку України до її перемоги та повного відновлення територіальної цілісності.
- Автоконцерн Hyundai вирішив призупинити проєкт реконструкції колишнього автозаводу General Motors в Петербурзі, у який планували вкласти 36 млрд рублів.
- Японський уряд опублікував новий перелік товарів, які забороняється постачати рф із 17 червня. У перелік потрапили, зокрема, самоскиди, бульдозери, екскаватори, локомотиви та інша техніка для промисловості.
- Сінгапурсько-швейцарська біржова компанія Trafigura заявила про заморожування інвестицій у російський бізнес та перегляд участі в проекті «Роснєфті» Vostok Oil з наміром про повний вихід із нього.