Триває 135 день повномасштабного нападу росії на Україну. Наші воїни героїчно відбивають усі атаки й не дають ворогу просуватися, змушують платити високу ціну за кожен метр української землі.
БОЙОВІ ДІЇ
- Попри переможні заяви російських керівників, українські захисники досі не дають можливості окупантам повністю захопити Луганську область. Важкі бої ведуться за кілька населених пунктів, де вороги зазнають серйозних втрат.
Загальні бойові втрати з 24.02 по 08.07 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 36900 (+250) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1637 (+35) од,
- бойових броньованих машин ‒ 3811 (+14) од,
- артилерійських систем – 828 (+13) од,
- РСЗВ – 247 (+0) од,
- засоби ППО – 107 (+0) од,
- літаків – 217 (+0) од,
- гелікоптерів – 187 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 669 (+2),
- крилаті ракети – 155 (+0),
- кораблі /катери – 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2685 (+20) од,
- спеціальна техніка – 66 (+0).
Найбільших втрат противник зазнав на Краматорському напрямку.
- Українські воїни підняли на острові Зміїний прапор України.
Повідомляється, що підрозділи спецпризначення виконали завдання із зачистки острова. Підтверджено знищення близько 30 одиниць ворожої техніки, виявлено покинуту амуніцію та суцільні руїни, як звичний слід «русского міра».
- Президент України Володимир Зеленський відзначив успішну роботу на фронті артилерії, наданої нашими союзниками.
«Нарешті відчувається, що дуже потужно запрацювала західна артилерія – та зброя, яку ми отримали від наших партнерів. Її точність справді така, як потрібно. Наші оборонці завдають дуже відчутних ударів по складах та інших точках, які важливі для логістики окупантів. І це суттєво знижує наступальний потенціал російської армії. Втрати окупантів з кожним тижнем тільки зростатимуть, як і ускладненість їм постачання».
Глава держави також відзначив, що сили оборони України просуваються наразі на кількох тактичних напрямках, зокрема й на півдні – на Херсонщині, в Запорізькій області.
«Ми не віддамо нашу землю – уся суверенна територія України буде українською».
- Українські захисники продовжують прицільний вогонь по окупантах на території України.
«Останнім часом авіацією Повітряних сил, підрозділами ракетних військ та артилерії, було виконано низку вогневих завдань. За результатами було нанесено прицільне ураження понад 20 пунктів управління різного рівня, до 20 логістичних центрів та складів противника, до 15 радіолокаційних станцій контрбатарейної боротьби та протиповітряної оборони», – заявив заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов.
Він зазначив, що нині Збройні сили Україні обороняються та працюють
над зменшенням тиску російської армії.
«Лише стабілізація обстановки на рівні зіткнення, лише досягнення вогневої переваги над противником створить умови для наших подальших дій».
- У Генштабі ЗСУ повідомляють, що сьогодні наші захисники жорстко придушили спроби ворога атакувати українські позиції на кількох напрямках.
- Інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що українські війська продовжують створювати умови для контрнаступу на Херсон.
Окупанти провели безуспішні наступальні операції на північному заході Херсонської області та продовжують вести артилерійський вогонь у всьому південному напрямку, щоб відбити контрнаступ українських військ.
Аналітики інституту також зазначають, що російське командування 6 липня вперше за 133 дні війни не було жодних заяв чи оцінок про свої територіальні «здобутки». На думку експертів, це свідчить про оперативну паузу, хоча російські сили проводили обмежені та безуспішні наземні атаки.
- Через колосальні втрати як убитими, так і пораненими, російське командування змушене перекидати в Україну нові сили з найвіддаленіших куточків країни. Зараз на фронт росіяни перекинули навіть підрозділи дивізії з Курильських островів. Крім того, окупанти знімають свої війська на кордоні з Фінляндією, яка вступає в НАТО.
- У Генштабі ЗСУ зазначають, що ворог продовжує зазнавати значних втрат особового складу, озброєння та військової техніки на території України. Так, командування Центрального військового округу збройних сил рф вимушено виводить підрозділи зі складу 35-ї окремої мотострілецької бригади. Натомість намагається залучити невмотивовані підрозділи 74-ї окремої мотострілецької бригади.
- Усе частіше фіксуються відмови російських ракет після запуску. Сьогодні вранці кілька запущених із Херсона ракет впали неподалік від місця запуску. Відеопідтвердження цього публікують очевидці в Telegram-каналах.
Схожа ситуація була зафіксована цієї ночі в російському Білгороді, де запущені в напрямку Харкова ракети вибухнули в небі над російськими селами.
У Генштабі ЗСУ заявляють, що понад 70% випущених окупантами некерованих снарядів та керованих авіаційних ракет не досягають поставленої цілі. Вони влучають у поле, море або поза межами розташування наших військ.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Кабмін не буде підвищувати тарифи, які перебувають у сфері його відповідальності. Зокрема, на електроенергію.
Як заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, «жодного підвищення для людей зараз не планується і не передбачається».
«Рекордні ціни на електроенергію в європейських країнах дозволяють українським генеруючим компаніям заробити значні кошти, які ми пропонуємо частково спрямувати на те, аби тарифи для українців залишалися стабільними».
- Україна приєднається до європейської програми EU4Health. Бюджет цієї програми на 6 років складає 5,3 млрд євро. Отримувати фінансування на проекти покращення охорони здоров’я зможуть органи державної влади, неурядові організації, малий і середній бізнес.
- За два місяці роботи платформи United24 загальна сума благодійних внесків перетнула позначку 75 млн доларів, а це понад 2,2 млрд грн.
- У Київ прибув командувач британської армії Ентоні Радакін. Адмірал заявив, що дводенний візит дозволив йому «краще зрозуміти оперативні перспективи» та обговорити, як ще Лондон може продовжувати підтримувати Україну.
- Незважаючи на війну, у червні спостерігається позитивне зростання українського експорту молока та молочних товарів. Загалом за останній місяць було експортовано 9,3 тис. тонн молочних товарів, що на 32% більше, ніж у травні.
- Кабінет Міністрів виділив ще 36,5 млн грн для компенсації обласним військовим адміністраціям за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених осіб, які перемістилися у період воєнного стану.
- Уряд закінчив всі виплати у 6500 грн в рамках програми єПідтримка, яку запустили у березні. Усього виплачено майже 31 млрд грн, допомогу отримали майже 5 млн громадян.
- Сьогодні першу партію безпілотних літальних апаратів, які закуплені в межах проекту «Армія дронів», відправили на фронт.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Між росією і Казахстаном з кожним днем усе серйозніше розгорається економічне протистояння. Президент Казахстану доручив уряду диверсифікувати маршрути постачання нафти в обхід рф. Це сталося після того, як росіяни призупинили прокачування казахської нафти.
- росія з кожним днем стає все ближче до найтемніших часів сталінського режиму. Держдума підтримала законопроєкт, який вносить зміни в законодавство щодо шпигунства та державної зради. Таким чином силовикам дали повноваження масово шукати шпигунів серед росіян.
- Кремль встановив контроль над соціологами та заборонив їм публікувати опитування, які можуть не сподобатися путіну.
- «Пряму лінію» путіна перенесли вдруге з початку літа. Прессекретар Дмітрій Пєсков заявив, що захід можуть перенести на осінь.
- Через санкції видобуток нафти в рамках російського проекту «Сахалін-1» скоротився в 22 рази – до 10 тисяч барелів на добу.
- Канадський оператор мережі готелів класу люкс Four Seasons призупинив пряме управління готелями у росії.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Україна стала на крок ближчою до «митного безвізу». Європейська комісія ухвалила рішення про запрошення України до Конвенції про процедуру спільного транзиту (NCTS) та до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.
- Європейський парламент ухвалив виділення Україні 1 млрд євро макрофінансової допомоги. Ці кошти є першим траншем виняткового пакета макрофінансової допомоги на загальну суму 9 млрд євро.
- Видання Bloomberg пише, що США обговорюють із союзниками обмеження ціни на російську нафту до 40-50 доларів за барель, аби обмежити прибутки агресора від енергоносіїв і при цьому продовжити їхній імпорт.
- Прем’єр Великої Британії Борис Джонсон оголосив, що йде у відставку з поста лідера Консервативної партії, але планує залишитися прем’єр-міністром до обрання нового лідера. Джонсон запевнив, що Велика Британія продовжить підтримувати Україну, незважаючи на кадрові перестановки в уряді
- Світовий банк планує допомогти в Україні агросектору, а також у підготовці до зими.
Що стосується допомоги аграріям, то йдеться про три підпроєкти:
- допомогти у зберіганні зерна в умовах завантаження вже наявних елеваторів,
- розширити логістичні можливості для вивезення зерна, зокрема Укрзалізницею,
- забезпечити аграріїв ліквідністю для майбутньої осінньої посівної.
- Польща намагається налагодити логістику, щоб швидше перевозизти з України до своїх морських портів збіжжя, призначене для країн Африки та Азії. Зокрема, розглядається можливість будівництва тимчасових складів на кордоні з Україною.