Україна вже протягом 156 днів чинить героїчний спротив повномасштабній російській агресії. Ми захищаємо свою територію, свою незалежність, свої цінності та свій цивілізаційний вибір. Ми зупиняємо навалу російських окупантів, які намагаються знищити наш народ, підірвати основи демократичного життя та розвалити європейську цивілізацію.
БОЙОВІ ДІЇ
- Наші захисники героїчно зупиняють ворога, знищують його як на передовій, так і в тилах – на базах, складах та в місцях скупчення.
Українські артилеристи продовжують систематично й послідовно громити ворожі арсенали з боєкомплектом. Тільки протягом останньої доби були зафіксовані пожежі на ворожих базах у Донецьку, Горлівці (завод із ремонту техніки), а також на Херсонщині – біля Нової Каховки, Чорнобаївки та Білогірки.
- Успіхи наших воїнів на Херсонському напрямку відзначають і представники британської розвідки. На їхню думку, контрнаступ України набирає обертів, а позиції російських військ на правобережжі Херсонщини виглядають дуже вразливими після успішних атак ЗСУ на мости через Дніпро, які армія рф використовує для постачання.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 29.07 орієнтовно становлять:
- особового складу ‒ близько 40 500 (+270) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1749 (+7) од,
- бойових броньованих машин ‒ 3987 (+8) од,
- артилерійських систем – 900 (+6) од,
- РСЗВ ‒ 258 (+0) од,
- засоби ППО ‒ 117 (+0) од,
- літаків – 222 (+0) од,
- гелікоптерів – 190 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня ‒ 731 (+2),
- крилаті ракети ‒ 174 (+0),
- кораблі/катери ‒ 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн ‒ 2870 (+16) од,
- спеціальна техніка ‒ 77 (+2).
Найбільших втрат противник зазнав на Криворізькому напрямку.
- Колишній командувач військ США в Європі Бен Годжес заявив, що ситуація на полі бою з російськими військами вже значно змінюється на користь України, а ЗСУ зможуть відсунути загарбників до лінії 23 лютого до кінця цього року.
- Захід вважає, що рф остаточно втратила ініціативу в битві за Донбас, і їй не вдасться захопити регіон у найближчому майбутньому попри заяви Кремля та його сателітів.
- Як повідомляє Генштаб ЗСУ, ворог здійснив невдалі спроби атакувати на Слов’янському, Краматорському, Авдіївському напрямках. Після серйозної відсічі ворог відійшов.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Учора Україна вперше відзначала День державності.
Ініціював запровадження цього свята Президент Володимир Зеленський у промові перед парламентом у день 30-річчя Незалежності України.
Встановлення свята було гідною відповіддю України на сплеск російського шовінізму, оскільки саме в День Державності ми відзначаємо спадкоємність понад тисячолітньої історії українського державотворення, яке почалося ще за часів Київської Русі-України.
Сьогодні День державності – це не просто символ і данина пам’яті, це ще й потужний удар по російській пропаганді, яка намагається спотворити історію й нав’язати думку, що Україна – неіснуюча держава, штучне утворення, яке створив чи то Ленін, чи то австрійський Генштаб. На думку російських шовіністів, Україну штучно відірвали від спільного «коріння» «давньоруської держави», тож вона має повернутися до лона – тобто, знову стати колонією росії.
Встановлення і відзначення Дня державності спрямовані на те, щоб розбити ці російські наративи та утвердити своє, українське бачення історії нашої державності.
У цей день ми нагадуємо собі й демонструємо всьому світові, що:
- Наша традиція державотворення налічує понад тисячу років. Вона починається з Київської Русі;
- Від самого початку державності на українських теренах наш цивілізаційний вибір був європейським. Києво-Руська держава підтримувала тісні економічні, політичні та культурні зв’язки з країнами Європи. Київські князі пов’язувалися з Європою за допомогою династичних союзів.
- Наша державність будувалася на принципово інших підвалинах, ніж російська. Це була цивілізована, децентралізована держава з потужними елементами прямої демократії середньовічної доби (віча).
- українська державність була орієнтована на культурне освоєння власної землі, впровадженню європейських практик місцевого самоврядування, множинності судових юрисдикцій, створення освітніх закладів європейського зразка.
- Українська державність з самого початку формувалася в умовах постійних зовнішніх загроз, переважно зі сходу, була в певному сенсі щитом і форпостом Європи, надаючи можливість європейським державам розвиватися у відносно мирній атмосфері.
Захищаючи сьогодні свою країну від російської агресії, ми захищаємо не лише те, ким ми є сьогодні, але й те, ким ми були завжди і ким ми будемо завтра.
Ми захищаємо свою цивілізацію, яка попри зміну історичних епох змогла донести до сьогодення ключові принципи: демократію, європейський вибір, свобода і воля, захист своєї землі.
Під час повномасштабного вторгнення росії в Україну, всі ми переконалися остаточно: власна держава є однією з найвищих цінностей. Без власної держави неможливо захистити наш спосіб життя і саме життя. Лише у своїй державі можливий вільний розвиток суспільства.
Свою державу треба берегти, захищати, обороняти, робити кращою, міцнішою, потужнішою, багатшою. Робити це має кожен з нас на своєму місці: захищаючи державу зі зброєю в руках або тримаючи хірургічний скальпель; навчаючи дітей чи ухвалюючи закони.
- Президент Володимир Зеленський привітав українців із Днем державності, який відзначається вперше в нашій історії.
ОСНОВНІ ТЕЗИ:
- Історія її державотворення налічує тисячі років. Але тільки цьогоріч ми вперше відзначаємо День Української Державності.
- Нам не потрібні салюти й помпа, щоб показати, яке значення має власна державність для українського народу. Сьогодні ми захищаємо її зі зброєю в руках. 155 днів поспіль… для нас День Державності – це кожен день.
- Кожен день ми б’ємося, щоб кожен на планеті нарешті зрозумів: ми не колонія, не анклав, не протекторат…не автономія, не провінція, а вільна, самостійна, суверенна, неподільна й незалежна держава.
- Вона єдина законна спадкоємиця Київської Русі, надбань і здобутків наших правителів…
- Усі етапи історії державності України, її захисту та боротьби за неї можна описати одним реченням: ми були, є й будемо!
- Ми не знаємо слова «рабство». Воно є в наших словниках, але не в наших головах… Ми не здамося, допоки не проженемо зі свого дому останнього окупанта. Ми не зупинимось, допоки не звільнимо останній метр української землі. Ми не заспокоїмося, допоки не визволимо останнє наше село, нашу останню хату, останню криницю, нашу останню вишню, нашу останню вербу!
- Сьогодні новопризначений генпрокурор України Андрій Костін призначив керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка.
- Від початку повномасштабного вторгнення рф суди в Україні арештували активів російських та білоруських компаній на 39,5 мільярдів гривень.
Відтепер ці активи працюватимуть виключно на економіку й відбудову нашої держави.
- Україна уже кілька місяців як ініціювала, і за участі партнерів запроваджує механізм моніторингу та контролю поставленої зброї. Усе це робиться заради того, щоб країна-агресор не могла дискредитувати ЗСУ та підривати довіри партнерів до нас.
Зараз головною метою чергового інформаційного фронту, розгорнутого рф, є намагання заблокувати постачання озброєння й розколоти міжнародну коаліцію на підтримку України.
- Україна посилює свій північний фланг. На кордоні з Білоруссю на Волині встановили тепловізійні камери і забезпечили онлайн-трансляцію. Також облаштували і традиційні фортифікаційні споруди.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Російський уряд відзвітував про прискорення падіння економіки.
В оперативній доповіді Мінекономрозвитку йдеться про те, що темпи падіння в червні прискорилися третій місяць поспіль.
За квартал економіка втратила 4% ВВП, ліквідувавши все зростання, показане у перші, довоєнні місяці року.
Загалом економіка стискується з рекордною за 13 років швидкістю.
- У відповідь на масове небажання російських контрактників гинути у війні в Україні, путінський режим вирішив відрізати їм шляхи відступу. Держдума та Рада Федерації збираються ухвалити закон, який заборонить військовослужбовцям розривати контракти під час проведення так званих «спеціальних військових операцій».
- Російські компанії масово починають скорочувати витрати на персонал, урізаючи соцпакети та відмовляючись від бонусів співробітникам. Про це свідчать результати опитування, проведеного експертами «Актіон кадри та HR».
Згідно із дослідженням, кожна п’ята компанія (20%) перестала платити премії, майже стільки ж (18,3%) відмовилися від практики безкоштовних корпоративних обідів, напоїв в офісі.
Кожен третій бізнес (31,8%) не проводитиме корпоративних заходів, 22,4% респондентів повідомили, що призупинили програми навчання працівників.
Зниження зарплат російська офіційна статистика поки що не фіксує.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Президент Франції Еммануель Макрон, виступаючи на брифінгу в рамках африканського турне, порівняв вторгення росії в Україну з імперськими війнами минулих сторіч.
«Це війна за території, які, як досі думали, вже зникли з європейського континенту. Це війна, як на початку ХХ, у ХІХ сторіччі… Росія – одна з останніх колоніальних імперій… і вирішила вторгнутися у сусідню країну, щоб відстоювати свої інтереси».
- Уряд Латвії підтримав пропозицію Міністерства оборони щодо надання додаткової військової підтримки Україні. Наразі немає інформації, яку саме підтримку буде надано.
- Європейська комісія пропонує продовжити чотири європейські транспортні коридори на територію України та Молдови, включаючи порти Маріуполя та Одеси, а також – виключити росію та Білорусь із Транс’європейської транспортної мережі.
- Турецька компанія Baykar Makina, яка виробляє Байрактари, передасть «польський» безпілотник Україні безкоштовно.
- Польща та Литва висловили готовність активізувати зусилля у рамках НАТО, щоб розпочати переговори про вступ України до Альянсу.
- Сенат США одноголосно схвалив резолюцію, яка закликає держсекретаря Ентоні Блінкена оголосити рф державою-спонсором тероризму за її дії в Чечні, Грузії, Сирії та Україні.
Також американські ЗМІ повідомляють, що і республіканці, і демократи у Конгресі США виступають за те, щоб надати ЗСУ ракети ATACMS. Ця зброя може влучати в цілі на відстані до 300 км.
Очікується, що ці ракети дозволять обрізати логістику окупантів, яку вони панічно намагаються перебудувати після вдалих ударів нашої армії по військових складах.
- Американська компанія Tetra Tech допоможе Україні з будівництвом нового навчального центру з підготовки фахівців із розмінування. Центр зведуть у Хмельницькій області.