За повідомленням сайту університету, всеукраїнський історико-культурологічний форум «Сікорські читання», який щорічно відбувається у Переяславі на знак пошанування постаті Героя України Михайла Івановича Сікорського, хоч і з місячним запізненням (у зв’язку з масованими обстрілами спричиненими повномасштабним вторгненням російських військ на територію України) таки відбувся в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі 16 листопада 2022 року.
Повідомляється, що засідання, якому передував акомпонемент повітряних тривог і сирен, незмінно відкрив чуттєвий кліп «Сіла птаха» авторства Миколи Мащенка. Потім його учасники вшанували пам’ять полеглих захисників України та пам’ять Михайла Івановича. Серед гостей заходу у 2022 році були: завідувач відділу української історіографії Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, заступник голови Національної спілки краєзнавців України, Почесний краєзнавець України Олександр Удода; доктор історичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, академік Національної академії педагогічних наук України, у 1998–2021 роках ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, нині голова Вченої ради університету, заступник голови Національної спілки краєзнавців України, «Почесний громадянин міста Переяслава», Почесний краєзнавець України Віктора Коцура; діючий голова Переяславської міської територіальної громади, «Почесний громадянин міста Переяслава» Вячеслав Саулко; генеральний директор Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» Олексія Лукашевича та багато інших гостей, зокрема Лауреатів премії імені Героя України Михайла Сікорського минулих років, яким вдалося у цей день бути присутніми в залі.
Як пишуть на сайті університету, у своїх вітальних промовах усі гості пригадували постать Михайла Івановича. Зокрема, Вячеслав Саулко розповів з чим міська влада та краєзнавча спільнота підходять до відзначення 100-річчя від дня народження Сікорського – відомо, що НІЕЗ «Переяслав» вже незабаром мають присвоїти ім’я його батька, а в місті з’явиться бронзовий пам’ятник Михайлові Сікорському.
Цьогорічними лауреатами Премії імені Героя України Михайла Сікорського Національної спілки краєзнавців України стали двоє лауреатів. Це – історикиня та етнографиня Ніна Захарчук, яка у 1984–2011 рр. була завідувачкою Музею класика єврейської літератури Шолома-Алейхема НІЕЗ «Переяслав» й історик та археолог Дмитро Тетеря. У 2005–2018 він був завідувачем науково-дослідного відділу «Музей трипільської культури», у 2018–2022 рр. завідувачем науково-дослідного відділу археології Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». З 10 березня 2022 р. і донині – офіцер Збройних сил України. Нагороду від імені чоловіка отримувала знана музейна працівниця нашого краю, директорка єдиного в Україні Музею кобзарства НІЕЗ «Переяслав» Світлана Тетеря.
У другій половині дня роботу Форуму було продовжено у форматі спільного засідання Правління Національної спілки краєзнавців України та її Переяславського міського осередку, під час якого, серед іншого, гостем свята заступником голови Національної спілки краєзнавців України, Почесним краєзнавцем України Олександром Удодом було вручено подяки НСКУ викладачам та співробітникам Університету Григорія Сковороди в Переяславі, а голова Вченої ради УГСП Віктор Коцур нагородив краєзнавців краю почесними відзнаками університету – «Орденом Володимира Мономаха» та «Медаллю Михайла Сікорського». Надалі робота продовжилася у форматі пленарного засідання, в ході якого, за участі дослідників Переяслава, презентували книги краєзнавчої тематики, які побачили світ у 2021-2022 рр.
Незмінними співорганізаторами заходу, крім Університету Григорія Сковороди в Переяславі є Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав» й Національна спілка краєзнавців України.