Понад 1,3 млн людей з усього світу вирішили вивчати українську мову після початку повномасштабної війни росії в Україні.
Про це йдеться в щорічному звіті сервісу з вивчення мов Duolingo – вони проаналізували поведінку учнів на основі даних понад 500 мільйонів користувачів.
«Деякі з найпоширеніших причин, чому люди вивчають мову – це навчання, робота, подорожі, причому зростає кількість людей, які цікавляться вивченням культури. Але цього року ми побачили нову причину: солідарність», – пише Duolingo.
Повідомляється, що зацікавленість у вивченні української мови зросла в перші тижні після початку війни, досягнула піку в кінці березня та залишається стабільною до кінця 2022 року. Найшвидше українська мова набирала популярності в таких далеких країнах як Аргентина, Японія та В’єтнам, а також серед сусідів України.
У Німеччині кількість людей, які вивчають українську, зросла на 1651% порівняно з 2021 роком; в Польщі – на 1615% і на 1515% – у Чехії. Крім того, солов’їну активно вивчають в Ірландії (сплеск на 2229%) та Нідерландах (1590%).
У Німеччині українська стала 15-ю найбільш популярною мовою (серед 40 мов, доступних на платформі). У Великій Британії наша рідна мова підскочила з 37-го на 17-те місце, а в США – з 36-го на 22-ге.
Також рекордна кількість українців склала тест із англійської Duolingo, щоби підтвердили рівень володіння мовою для навчання за кордоном (на 4000% більше порівняно з минулим роком).
Нагадаємо, дію комендантської години у Київській області знову продовжили.