Щорічно регіональне видання «Моя Київщина» оприлюднює рейтинг ТОП-100 найвпливовіших людей Київщини у 2022 році. Несподівано, у порівнянні з 2021 роком, імена у рейтингу значно змінилися – там майже не знайдеш більшості відомих регіональних політиків і народних депутатів, олігархів Ахметова чи Коломойського й Косюка, інших людей які незмінно асоціюються у громадськості з Київщиною.
Як стало відомо ProSlav з публікації «Моєї Київщини», у рейтингу вдалося втриматися та навіть покращити свій минулорічний результат ректору Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктору, члену Національної спілки краєзнавців України, громадської організації «Ресурсний центр сталого розвитку» та експерту Національного фонду досліджень України Віталію Коцуру – за версією 2022 року він займає 56 місце, обігнавши навіть боксера Усика, телеведучого і волонтера Притулу та співачку Jerry Heil.
У першій десятці рейтингу у 2022 році президент України Володимир Зеленський, головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний, очільник Офісу Президента Андрій Єрмак, голова «Нафтогазу» Олексій Чернишов, заступник голови Офісу Президента Кирило Тимошенко, командувач угруповання сил і засобів оборони міста Києва Олександр Павлюк, начальник Головного управління Національної поліції в Київській області Андрій Нєбитов, голова Київської ОВА Олексій Кулеба, Народний депутат України та голова Київської обласної ради Анатолій та Наталія Гуньки й заступник генпрокурора Олексій Хоменко. Повний рейтинг можна переглянути тут.
Представляючи переяславця Коцура укладачі рейтингу нагадали, що він очолив Університет Григорія Сковороди в Переяславі у 2021 році, потрапивши в Національний реєстр рекордів України як «Наймолодший ректор університету в Україні». Зауважили, що під час вступної кампанії з 12 тис абітурієнтів, які виявили бажання навчатися в закладах вищої освіти Київської області, більше третини подали заяви до УГСП, що стало найвищим результатом у регіоні. На їх думку, авторитету освітньому менеджеру з Переяслава додав і приїзд до закладу на початку грудня президента Зеленського.
«Моя Київщина» відмітила, що ректор УГСП продовжив курс свого батька, який до цього був ректором університету близько 20 років, на розвиток міжнародного співробітництва, підготовку студентів, зокрема й іноземців, до здійснення професійної діяльності на рівні світових стандартів. Також протягом першого року його ректорства університет підписав близько сотні договорів про співпрацю та академічну мобільність закладу. Навіть в умовах війни УГСП продовжував реалізацію кількох грантових проєктів та виграв грантову заявку за програмою Erasmus+, яка буде діяти протягом трьох років. Переяславський університет зміг покращити безпекові можливості, щоб працювати в очному форматі навчання.
«Із початку повномасштабного вторгнення російський військ на територію України за сприяння Віталія Коцура заклад активізував роботу свого волонтерського корпусу, який активно працює не лише в напрямку підтримки вимушено переміщених осіб, а й підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії та територіальної оборони. Також ректор став співзасновником та одним із очільників Добровольчого формування Переяславської територіальної громади №2, у складі якого перебуває близько 200 осіб» – йдеться у повідомленні.