«Національно-патріотичне виховання молоді Переяславщини в умовах війни» – саме під такою назвою учора, 1 лютого 2023 року, на базі Університету Григорія Сковороди в Переяславі відбулася зустріч викладачів університету, Громадської організації «Переяславський Клуб «Джура», Громадської ініціативи «Корінь нації», відділу з питань фізичної культури, молоді, спорту та охорони здоров’я виконавчого комітету Переяславської міської ради, відділу культури та відділу освіти Переяславської міської ради, Молодіжного простору «Зустріч», Молодіжної ради Переяславської МТГ, Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження», КЗ КОР «Переяслав-Хмельницький ліцей-інтернат». Про що говорили?
За повідомленням кореспондента Proslav, з вітальним словом зустріч відкрив ректор університету Віталій Коцур. Він наголосив, що національно-патріотичне виховання підростаючого покоління це напрямок, який ніколи не втрачав своєї актуальності.
«На долю освітян випала велика місія – виховати покоління справжніх патріотів, сильних духом та з відчуттям високих національних цінностей. Університет Григорія Сковороди в Переяславі активно долучається до національно-патріотичного виховання молоді. У цьому питанні головним чинником є власний приклад, тому в перші дні повномасштабного вторгнення країни-агресора, за ініціативи однодумців з університету, було організовано Добровольче формування територіальної громади № 2, частина студентів воює зараз на Сході та Півдні України у найгарячішіших точках війни, окрім цього при УГСП активно діяв і діє волонтерський корпус, який намагається забезпечити потреби наших воїнів на передовій усім необхідним» – підкреслив Віталій Вікторович та, серед іншого, поділився прикладом того, як учні Переяславського академічного ліцею імені Івана Мазепи нині з захопленням не лише вимушено, з безпекових міркувань, навчаються, а й національно-формуються у стінах альма-матер.
«Два роки тому ми проводили аналогічну зустріч у Будинку вчителя. На жаль, нині багатьох учасників бракує, багато хто воює на фронті. На прикрість у засвіти відійшов професор Корпанюк. За ці два роки змінилися й ті виклики і проблеми які стоять перед нами, якісь з них стали дріб’язковими. На початку війни я мав дещо хибне враження щодо того, що національно-патріотичне виховання вже не потрібне, бо ми багато чого не встигли й допустили цю війну. Пізніше я це переусвідомив і зрозумів, що помиляюсь – саме зараз воно набуло абсолютно нового значення і сенсу. На нього є великий запит від суспільства й, зокрема, молоді. І ми не повинні припиняти цю розмову, і наразі маємо напрацювати план дій, сформувати наш новітній ідеологічний фронт» – такими були слова голови громадської організації «Переяславський Клуб «Джура» Влада Юденка. Раніше громадська організація підписала договір про співпрацю з УГСП, в рамках якого й відбувався цей круглий стіл.
Надалі учасники зустрічі спільно випрацьовували методи та шляхи популяризації національної свідомості та підвищення рівня патріотизму серед молоді Переяслава. Своїми думками ділилися заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Оксана Степаненко, представники відділу освіти та відділу молоді і спорту міської ради Олена Петрик та Лариса Малина – вони аналізували існуючий стан патріотичного виховання молоді на державному та місцевому рівні, розповідали про предметну участь органів місцевого самоврядування Переяслава та їхню співпрацю з громадськими організаціями у сфері національно-патріотичного виховання. Наостанок директор Центру Національного Відродження, радник Міністра освіти і науки України Тарас Рондзістий проаналізував українське законодавство у контексті основних засад державної політики у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичностей.
Пропонуємо вам переглянути трансляцію зустрічі, яку забезпечували організатори у соціальних мережах:
https://www.instagram.com/p/CoH2tBpKtmR/
Надалі усі присутні обговорювали першочергові напрями та завдання щодо організації різнопланових заходів навчально-виховного, літературно-мистецького, оборонно-спортивного та інших напрямів. Проговорені аспекти стосувалися національно-патріотичного виховання молоді, популяризації національної культури, формування української громадянської ідентичності, участі органів місцевого самоврядування та їхньої співпраці з громадськими організаціями у сфері національно-патріотичного виховання, аналізу існуючого стану у патріотичному вихованні молоді Переяславської міської територіальної громади. Зійшлися на тому, що досягнути результату можна лише маючи однодумців і спільну мету.