Повномасштабне вторгнення росії набуло небувалих розмірів з часів Другої Світової Війни. Великі жертви та руйнування сколихнули цивілізований світ. Завзяття та витривалість українського суспільства відмічають провідні політики, діячі культури, спорту. Прості люди продовжують підтримку й висловлюють неабияку стурбованість та співчуття.
Беззаперечно, що в українців на першому місці знаходяться Сили оборони. Захисники з перших днів прийняли удар російської армії на себе. Волонтери, лікарі й рятувальники також заслуговують найкращих слів та уваги до себе.
На останніх Proslav хотів би зупинитись. Нам вдалось поспілкуватись з начальником Центру зв’язку та управління ДСНС України Михайлом Римарем. Він, зокрема, розповів про минулий рік, як вдається тримати у тонусі своє відомство та цілі на 2023 рік.
Суспільство знає та бачить, що минулий рік усі державні служби працювали 24/7. Й продовжують працювати. Це і лікарі, і поліцейські, і органи самоврядування, рятувальники. Одним з таких було ваше відомство. Розкажіть, як вам і вашим підопічним вдається працювати фактично у режиму нон-стоп?
«Ефективне управління, навчання та підготовка персоналу, належні ресурси й підтримка з боку держави»
Державна служба України з надзвичайних ситуацій весь цей час бере активну участь у наданні допомоги постраждалим громадянам. В режимі 24/7 вдається працювати завдяки:
- ефективному управлінні та координації, що полягає у забезпеченні ефективного та результативного використання ресурсів і персоналу;
- навчанню та підготовці персоналу. Особовий склад Центру постійно проходить підготовку, що дає змогу виконувати завдання за призначенням в умовах високого тиску та підвищеного ризику. Ця підготовка може включати вправи та постійний професійний розвиток, для отримання навичок та знань, необхідних для реагування на кризову ситуацію;
- належним ресурсам та підтримці з боку держави. Щоб працювати майже безперервно, служби екстреної допомоги потребують належних ресурсів, таких як обладнання, транспортні засоби та витратні матеріали, а також підтримки з боку громади та уряду. Це може включати фінансову підтримку, пожертвування матеріалів чи обладнання, а також доступ до спеціалізованого досвіду чи ресурсів.
Ми знаємо, що ви працювали під час розбору завалів в Бородянці, Гостомелі та Херсоні. Якщо можете, поділіться своїми емоціями від побаченого.
«Страх і тривога за безпеку постраждалих постійно супроводжувала під час виконання робіт з ліквідації наслідків»
Видовище руйнувань і втрат, спричинених діями загарбників, було приголомшливим і важким для сприйняття. Побачені на власні очі руйнування, викликали глибоке співчуття до жертв цих подій та сильне бажання допомогти. Страх і тривога за безпеку постраждалих постійно супроводжувала під час виконання робіт з ліквідації наслідків російської агресії проти України.
Вже рік триває повномасштабна війна. Здається, що українці вже звикли до жахливих новин та постійного емоційного напруження. У вас, як у керівника, можливо є якісь поради, як підбадьорювати людей. Як ви надихаєте своїх працівників?
«Коли працівники відчувають, що їх підтримують і цінують, вони з більшою ймовірністю будуть мотивовані та зацікавлені у своїй роботі»
Всі співробітники Центру розуміють свої ролі та обов’язки. Це дає їм відчуття мети і напрямку, а також допомагає зрозуміти, як їхня робота сприяє досягненню більших цілей служби.
Також потрібно створити позитивну робочу атмосферу, заохочуючи командну роботу, святкуючи успіхи та створюючи культуру довіри та поваги. Коли працівники відчувають, що їх підтримують і цінують, вони з більшою ймовірністю будуть мотивовані та зацікавлені у своїй роботі.
Які цілі ви ставите собі на цей 2023 рік?
«Маю визначену мету – модернізація системи зв’язку нашого центру»
В умовах війни складно ставити цілі, так як ситуація щосекунди може змінитися. Але є визначена для мене мета – це модернізація системи зв’язку нашого Центру, що має вирішальне значення для підвищення ефективності операцій з реагування на надзвичайні ситуації та порятунку життів, посилення заходів кібербезпеки для захисту систем зв’язку від кібератак.
Від себе додамо, що при спілкуванні з Михайлом Анатолієвичем відчувається неабияка впевненість та виваженість у своїй діяльності. Ми від імені усього суспільства дякуємо рятувальникам за те, що вони одними з перших висуваються для подолання наслідків.
Нагадаємо, минулого року напередодні вторгнення Proslav писав про діяльність Центру зв’язку та управління ДСНС. Детальніше про це можна дізнатись у нашому матеріалі.