Днями ProSlav розповідав про те, що, за прогнозами Європейської організації з безпеки аеронавігації, обмеження на польоти в повітряному просторі України діятимуть щонайменше протягом наступних семи років.
У зв’язку з цим, Украерорух пояснює особливості підготовки прогнозів та перспектив відкриття українського неба.
Що варто знати про прогнози Євроконтролю
Підрозділ STATFOR Євроконтролю двічі на рік видає/оновлює 7-річні прогнози повітряного руху по всіх країнах-членах організації та в цілому по Європейському регіону. Такі прогнози використовуються країнами-членами для щорічного розрахунку ставок плати за послуги з аеронавігаційного обслуговування.
Однак нинішній прогноз базується на поточній ситуації в авіаційній галузі та конфігурації маршрутів, а саме:
закриття повітряного простору України для цивільних польотів через воєнні дії,
суттєві обмеження польотів у повітряному просторі Молдови (також з міркувань безпеки), росії та білорусі (санкційні заборони),
суттєве зменшення польотів у Польщі, Балтійських, Скандинавських країнах,
збільшення інтенсивності польотів у південно-східній частині Європи (з метою обльоту закритих зон) і т.д.
«Ці фактори вважаються такими, що діятимуть до кінця горизонту планування, тобто до 2029 року, – через відсутність на сьогодні інших підтверджених вхідних даних для прогнозування», – пояснюють в Украерорусі.
Наголошується, що Євроконтроль не генерує та не використовує воєнні прогнози/аналітику/припущення для створення своїх звітів. Вказані розрахунки також не містять інших факторів невизначеності, зокрема непрогнозовану економічну турбулентність, ескалацію геополітичної напруженості, інші непередбачувані події, які можуть мати негативний вплив на розвиток авіації.
Так, на основі актуальних даних щодо військової агресії росії на території України, фахівці Євроконтролю зробили припущення до кінця горизонту планування – тобто до 2029 року. Після появи нових об’єктивних факторів, як-от завершення війни та переформатування мережі маршрутів, прогноз Євроконтролю буде оновлено з використанням нових даних.
На якому етапі нині відновлення аеронавігаційного обслуговування у повітряному просторі України
Авіатори зазначають, що попри обставини форс-мажору, викликані військовою агресією рф, Україна повноцінно готується до відновлення польотів у своєму повітряному просторі.
«Спільно з Євроконтролем розроблено План заходів з відновлення аеронавігаційного обслуговування у повітряному просторі України, що є невід’ємною частиною державних програм відновлення транспортного сектору та економіки України. Такий план охоплює повний спектр необхідних складових процесу: відновлення інфраструктури, операційні процедури, авіаційну безпеку, підготовку персоналу, сертифікацію, взаємодію з міжнародними партнерами, фінансування тощо», – йдеться у повідомленні.
Український повітряний простір буде відкрито відразу після завершення воєнних дій та Перемоги України.
Укрпошта збирає кошти на дрони для ЗСУ. Як саме – читайте в матеріалі ProSlav.