Серйозною проблемою сучасності є розлади уваги. Цей стан може негативно впливати на здатність людини концентруватись, сприймати та обробляти інформацію. Сьогодні ми розглянемо, чому взагалі виникає така проблема та як можна їй ефективно протидіяти.
Найпоширеніші причини розладів уваги
Розлади уваги можуть виникати внаслідок різних причин. Наприклад, найпоширенішим є генетичний фактор: якщо у когось з батьків діагностували розлади уваги, такий стан може передатись і дитині. Нерідко проблеми виникають внаслідок хімічного дисбалансу: зміни рівня нейротрансмітерів, які відповідають за передачу сигналів у мозку.
Поширеною причиною є структурна відмінність у мозку: наприклад, в префронтальній корі. Такі зміни можуть впливати на загальний механізм функціонування мозку, а також контроль над увагою. Виникати проблеми можуть і внаслідок ускладнень в період вагітності та під час народження (наприклад, недостатня кількість отримання кисню новонародженим під час пологів).
Мають свій вплив і фактори середовища. Наприклад, напружені стосунки у родині, небезпечні умови життя тощо. Не можна виключати і зовнішній вплив токсичних речовин. Наприклад, при контакті з важкими металами чи пестицидами можуть виникати різні проблеми, в тому числі й розлади уваги.
Численні дослідження довели взаємозв’язок між розладами уваги та дефіцитом певних поживних речовин. Саме тому важливо отримувати достатню кількість вітамінів групи В, мінералів (зокрема, заліза та магнію), а також жирних кислот Омега-3, оскільки саме ці речовини мають позитивний вплив на функціонування мозку.
Негативний вплив розладів уваги на повсякденне життя людини
Розлади уваги можуть викликати проблеми у навчанні, спричиняти міжособистісні труднощі та погіршення якості життя в цілому. Нерідко у людей, які мають таку проблему, виникають різні складнощі у виконанні повсякденних завдань, а також концентрації уваги на важливих справах.
Наприклад, розлади уваги можуть призвести до проблем з академічними досягненнями. В таких випадках людина може отримувати низькі оцінки, відставати у розвитку від однолітків. У майбутньому це може призводити до проблем із саморозвитком, кар’єрним зростанням тощо.
Нерідко люди з розладами уваги мають проблеми із соціальною взаємодію. Зазвичай вони можуть бути дратівливими та відчувати важкість у спілкуванні, через що можуть виникати різноманітні конфлікти з оточуючими.
Внаслідок розладів уваги можуть виникати депресія, тривожність та інші порушення психоемоційного стану людини. Своєю чергою це може суттєво зашкодити добробуту та знизити якість життя.
ТОП-3 харчових добавок, які мають високу ефективність у боротьбі із розладами уваги
Одним з найефективніших способів боротьби із розладами уваги є вживання спеціальних харчових добавок, у складі яких містяться корисні речовини для функціонування мозку. Пропонуємо вашій увазі три найкращі варіанти від провідних виробників:
- Рідкий Кальцій Цитрат Магнію + Вітамін D3 від Bluebonnet Nutrition — ця добавка має ефективний склад, насичений поживними речовинами, які позитивно впливають на нервову систему та мозкову активність. Наприклад, кальцій сприяє регулюванню нервової активності та підтримує функціонування мозку. Магній дозволяє зменшити рівень стресу, а вітамін D3 позитивно впливає на настрій та стабільний психоемоційний стан.
- Залізо від Now Foods — нестача цього мінералу негативно впливає на когнітивні функції. Цей макроелемент дозволяє контролювати роботу мозку. Харчова добавка ідеально підходить для людей, які мають низький рівень мінералу (важливо обов’язково контролювати його рівень в організмі).
- Omega-3 EPA від Solgar — важлива харчова добавка, яка дозволяє покращити увагу, концентрацію та настрій. Жирні кислоти мають позитивний вплив на функціонування мозку та емоційний стан, зменшують запалення нервової системи, а також допомогають знизити рівень стресу.
Щоденне вживання харчових добавок разом із фізичною активністю, дотриманням здорового способу життя, відмовою від шкідливих звичок, регулярним сном, чітким плануванням здатне суттєво покращити стан та сприяти активізації правильного функціонування мозку: зокрема поліпшуючи когнітивні функції організму.