Цьогоріч літо підготувало українцям кілька цікавих кінопрем’єр. Зокрема, вже добре відому глядачам стрічку «За двома зайцями», історію про вибудовування стосунків сина з батьком, документальний фільм, присвячений катастрофі MH17, гангста-реп-драму про пригоди хлопця, який мріє стати відомим репером, а також пригодницько-історичний екшн, який відкриє Одеський міжнародний кінофестиваль.
Vogue.ua зібрали 5 українських фільмів, які варто подивитися цього літа.
«За двома зайцями», 9 червня
Нещодавно у глядачів з’явилася можливість переглянути відому українську комедію 1961 року на великих екранах. Цей фільм був знятий талановитим тандемом режисера Віктора Іванова та оператора Вадима Іллєнка.
Незважаючи на те, що пригоди київського цирюльника Свирида Голохвастова бачили мільйони глядачів, протягом багатьох років фільм показували з російськомовним дубляжем. Оригінальну ж українську стрічку було знайдено в Маріуполі та відновлено в 2010-х роках завдяки підтримці Довженко-Центру.
Режисер «За двома зайцями» Віктор Іванов більшу частину своєї професійної кар’єри присвятив комедійному жанру. Серед його робіт можна виділити такі фільми, як «Шельменко-денщик» (1957), «Ключі від неба» (1965) та «Веселі Жабокричі» (1973).
«За двома зайцями» завершують його авторську трилогію екранізацій «легкої» української літератури. Цей фільм є культовим не тільки в фільмографії режисера, але й в історії українського кіно.
«Батько», 27 липня
Дебютну роботу відомого українського актора Олександра Кобзаря (стрічки «Пульс», «Поводир», кінотрилогія «Скажене весілля») можна описати як психологічну драму, що розкриває складні стосунки між батьками та синами.
У стрічці бізнесмен Влад Артем’єв повертається до своєї рідної домівки після довгої відсутності та дізнається про смерть батька, із яким він не спілкувався майже 25 років. Спогади про минуле перешкоджають Владу рухатися вперед, тому він намагається виправити всі свої помилки. Що приховувало за собою тривале мовчання найрідніших чоловіків?
Зйомки фільму відбувалися в Запоріжжі та Бердянську, який наразі є окупованим, а також у Києві та Київській області.
«Залізні метелики», 20 липня
Документальний фільм Романа Любого присвячений катастрофі MH17. Він розповідає про події, що сталися влітку 2014 року. Тоді російські військові в небі над українським Донбасом збили цивільний літак рейсу MH17 з 298 людьми на борту. Російський уряд одразу заперечив свою причетність до цієї трагедії, а пропагандистський механізм почав активно працювати, намагаючись замовчати справжні обставини цього злочину. Фільм розкриває деталі трагедії, розслідування якої тривало 8 років.
Широкий прокат стрічки буде приурочений до дев’ятої річниці катастрофи MH17.
«Королі репу», 3 серпня
Це історія про пригоди хлопця, який мріє стати відомим репером. Головний герой, 17-річний Казан (Михайло Дзюба), живе в маленькому селі і прагне досягти слави. Його основна мета – стати впізнаваним музикантом та підкорити серце коханої дівчини. Незважаючи на ризики, Казан готовий робити все для здійснення своїх мрій. Проте життя підкидає йому виклики, що вказують на іншу дорогу. Головний герой стикається з боротьбою за успіх, кохання і виживання.
У фільмі зіграли Wellboy, Ірма Вітовська та Михайло Дзюба.
«Довбуш», 24 серпня
У День Незалежності на екрани виходить новий український фільм – історичний епос, який без сумніву стане одним з найбільш несподіваних кінотворінь останніх років. Режисером цієї роботи є Олесь Санін, її зйомки тривали більше семи років.
Сюжет розгортається у XVIII столітті, коли український народ вкотре зазнає утисків і опиняється під владою Московської держави та Речі Посполитої. Саме в цей період на Покутті формується група опришків під командуванням Олекси Довбуша, який боровся з жорстокими та безжалісними поміщиками, захищаючи знедолених українців.
У фільмі зіграли Олексій Гнатковський, Дар’я Плахтій та Сергій Стрельников.
Раніше Proslav розповідав, що почитати з дітьми на канікулах.