Ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур, який нині перебуває у Туреччині, на запрошення генерального консульства України в Стамбулі, став учасником відкриття Почасного консульства України в турецькій провінції Текірдаг, що на північному заході країни. Також цього тижня на базі Стамбульського фонду науки і культури стартував проєкт “Ісламська цивілізація. Історія і культура”, що зорієнтований на розширення академічної мобільності студентів та аспірантів УГСП. Про ці події пише сайт закладу, передає Proslav.
Відомо, що почесним консулом України в провінції Текірдаг став турецький бізнесмен азербайджанського походження, активіст та друг України Біляль Ахмадов. «З початку повномасштабної фази війни Біляль Ахмадов, як бізнесмен, допомагає Україні та її діаспорі в Туреччині. Його любов до України є дуже предметною та наближає перемогу нашої Батьківщини. Щиро вдячний за надану можливість долучитися до знакової події, адже відкриття даного офісу сприяє поглибленню українсько-турецьких міждержавних відносин», – розповів пресслужбі УГСП ректор Віталій Коцур.
«Сьогодні для всіх нас важливий день, оскільки сталася подія, на яку ми чекали доволі довго. Відкриття почесного консульства в Текірдагу сприятиме поглибленню співпраці, це наш спільний успіх», – сказав після церемонії підписання угоди та вручення агреману почесному консулу Надзвичайний та Повноважний посол України в Туреччині Василь Боднар, передає «Укрінформ».
«Це знакова подія для мене особисто. У провінції Текірдаг є три порти і я вірю, що це зокрема діяльність у цьому напрямку, як і в інших, принесе особливу користь Україні», – сказав новий консул після церемонії. Згідно даних сайту МЗС України, почесні консульства України в Туреччині діють також у провінціях Бурса, Даламан і Чанаккале.
Як символ українсько-турецького співробітництва ректор УГСП передав губернатору регіону Азізу Йилдириму вишиту скатертину, яку зіткали переяславські майстрині. Також вишиті вироби від Університет Григорія Сковороди в Переяславі подарували в офіс почесного консула.
Що ж проєкту, в рамках якого Коцур та студентки й аспірантки університету перебувають у Стамбулі, він зазначив наступне:
«Незважаючи на складну ситуацію в нашій країні, нам надзвичайно приємно бути тут. Напередодні даної зустрічі ми прослухали лекцію Мустафи Тунджеля про Саїда Нурсі і бачимо, що його філософія і філософія нашої країни схожі в тому плані, що наука і освіта не мають кордонів. Підтримка України Туреччиною під час повномасштабного вторгнення російської федерації була надзвичайно важливим актом дружби і солідарності між нашими державами, що є безумовно цінним і важливим для України. Це демонструє, що міжнародна співпраця та солідарність є справжніми основами для миру, стабільності та збереження світового порядку. Зокрема, для нас надзвичайно важливою є реалізація проєкту «Ісламська цивілізація. Історія і культура», який зорієнтований на розширення академічної мобільності та подальшої співпраці. Адже ми живемо в часи, коли розуміння та повага до інших культур є надзвичайно важливими. Вивчення ісламської цивілізації допоможе будувати мости розуміння та сприяти різноманіттю нашого світу. Старт даної ініціативи – це початок нових відкриттів, ідей для майбутніх досліджень та спільних проєктів. Ми продовжимо ділитися знаннями, вчитися одне від одного та вдосконалюватися у вивченні культури і традицій», – каже ректор університету Переяслава.
«Укрпошта» планує випустити марку, присвячену вчинку Ольги Харлан: що відомо про скандальну дискваліфікацію спортсменки.