За словами мера міста Бахмут, у місті на сході України, в якому минулого року сталися запеклі бої, залишилося лише 500 людей. Цифра Олексія Реви, про яку повідомили, вражає порівняно з довоєнним населенням у 70 000 осіб. Останніми тижнями і Росія, і Україна заявляли, що контролюють місто.
На боці Росії там воюють сили групи Вагнера, російської воєнізованої організації, яку очолює Євген Пригожин. Пригожин висловив свою лють, як можна побачити в свіжих новинах України, з приводу нестачі запасів. Раніше, на різних ресурсах повідомлялося, що формування Вагнер змогли досягти успіху на бахмутському напрямку. Але все це виявилося лише черговою “качкою”.
Білий дім уже неодноразово заявив, що недружня країна практично повністю вичерпала свої військові запаси та інші необхідні ресурси для ведення бойових дій. Згідно з звітом Інституту вивчення війни США (ISW), Російська Федерація перебільшує значення захоплення Бахмута на Донеччині на тлі вразливості військової ситуації для російських сил у місті.
«Гіперфокус на заяві про перемогу в Бахмуті відволікає від ненадійної російської військової ситуації в Бахмуті та навколо нього, наголошуючи на ваги впливу фінансиста Групи Вагнера Пригожина в інформаційному просторі. Російська військова ситуація в Бахмуті є особливо вразливою, оскільки російські наступальні зусилля в цьому районі, ймовірно, досягли кульмінації, що дає українським силам можливість розпочати подальші контратаки на вже ослаблених флангах Бахмуту.
Вихід Вагнера з дотику також, ймовірно, призведе до того, що Міноборони Росії укомплектує оборонні рубежі погано навченими та забезпеченими звичайними частинами, подібними до тих, що відступили зі своїх позицій, захищаючись від українських контратак раніше в травні».
Проте американські аналітики зазначають, що російський інформаційний простір багато в чому ігнорує ці вразливості. Вони наголошують, що російський ультранаціоналіст Ігор Гіркін раніше скаржився, що зосередженість Росії на захопленні Бахмута була «стратегічною невдачею», яка призвела до «непотрібної та піррової перемоги».
Гіркін розкритикував Пригожина, Шойгу та Герасимова за затягування спроб взяти Бахмут та відволікання від підготовки до оборони від майбутнього контрнаступу українських військ. Виснажені сили Вагнера навряд чи зможуть продовжувати наступальні операції за межами Бахмута.
У Бахмуті майже жодна будівля не залишилася неушкодженою, як пишуть на всіх українських новинних сайтах, а все населення міста зникло. Російські війська вторглися до України 24 лютого минулого року та контролюють частину її сходу.
Очікувалося, що Україна почне наступ, щоб повернути собі захоплені території, але Зеленський нещодавно заявив, що для підготовки потрібно більше часу. Він назвав Бахмут “фортецею” української моралі. Україна сподівається, що битва за Бахмут послабила здатність Росії проводити власні наступальні операції та виснажила її армію та запаси.