17 серпня, у ході засідання сесії Переяславської міської ради, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Оксана Степаненко доповідала про готовність закладів освіти Переяславської громади до початку нового навчального року, передає Proslav.
Відповідно до розпорядження міського голови, було затверджено склад освітянської комісії, яка щороку перевіряє стан готовності закладів освіти до початку навчального року. Цьогоріч до неї не ввійшли працівники ДСНС та поліції, тому що вони проводитимуть перевірки окремо. До окремих закладів комісія зробила зауваження щодо облаштування меблями та фарбування.
Які освітні заклади Переяславщини вже готові до навчального року
За словами Степаненко, дошкільні заклади громади готові приймати дітей, вже 21 серпня у них розпочнеться освітній процес.
У селах Переяславщини школи облаштовані укриттями. Лише у школі села Вовчків ремонтні роботи ще тривають.
У Переяславській гімназії №1 учні будуть навчатися в першу зміну. Там використовуватимуть власні укриття, де до 1 вересня вже завершать ремонтні роботи, і укриття дитячого садочку «Сонечко».
У гімназії №2 в першу зміну навчатимуться початкові класи, а в другу – старші класи, а також учні 1-их класів гімназії №7.
У гімназії №3 учні навчатимуться в першу зміну у змішаному форматі – 2 тижні онлайн, і 2 тижні офлайн. Які саме класи вийдуть на навчання з 1 по 15 вересня, а які з 15 по 30 вересня – вирішуватимуть директор разом із класними керівниками та батьками. У другу зміну в цю гімназію приходитимуть учні 4-11 класів ліцею імені Володимира Мономаха, які також навчатимуться змішано.
У гімназії №4 учні навчатимуться у дві зміни, оскільки це дозволяють умови в укритті.
Учні гімназії №5 навчатимуться у другу зміну в гімназії №1.
Оксана Серафимівна відмітила, що в гімназії №5, ліцеях імені Ярослава Мудрого та Володимира Мономаха наразі тривають ремонтні роботи укриттів.
У Переяславській початковій школі наразі активно проводяться роботи з облаштування укриття. Але вони мають можливість розпочати освітній процес 1 вересня у Переяславському академічному ліцеї імені Івана Мазепи в змішаному форматі у другу зміну.
Відповіді на запитання від депутата Андрія Іващенка
Вона зазначила, що садочок «Малятко» буде використовувати укриття гімназії №3. Територія для цього уже підготовлена, вихователі облаштували там все необхідне для освітнього процесу. Щоб скоротити дітям шлях до укриття, встановлено хвіртки. Також у садочку «Сонечко» площа, яка використовуватиметься для укриття, вже готова.
Також стояло питання щодо облаштування найпростішого укриття в комунальному приміщенні під центральною аптекою для учнів школи №2. Найближчими днями ремонтні роботи в цьому укритті будуть розпочаті і, цілком ймовірно, завершаться досить швидко, тому що це приміщення потребує лише косметичного ремонту – там питання стоїть у біотулетах і вентиляції.
У всіх укриттях нормативи площі на 1 людину дотримані. Також буде розглянуто питання щодо організації підвезення учнів до місць навчання.
Відповіді на запитання від депутата Михайла Шамрая
По укриттю Дем’янецької гімназії Оксана Серафімівна зазначила, що об’єкт повністю готовий. Єдине зауваження наразі стосується того, що не у всіх кімнатах було поставлено стільці.
Стосовно термінів будівництва укриття у гімназії №5 вона зазначила, що роботи тривають «ударними темпами», однак зазначила, що після завершення ремонту необхідно отримати дозвіл від ДСНС. Водночас пані Степаненко підкреслила, що загальна площа майбутнього укриття все одно не дасть змогу учням освітнього закладу навчатись в одну зміну.
По зробленим роботам у початковій школі Переяслава заступниця міського голови відповіла, що на стадії завершення:
- основні роботи по каналізаційним мережам;
- електрика та водопостачання;
- роботи по підлозі укриття;
- наразі проводяться роботи по нанесенню штукатурки на стіни.
Відповіді на запитання від депутата Олександра Пасічника
Пасічник задав уточнююче запитання по ліцею імені Володимира Мономаха. Депутат попросив прокоментувати відсутність можливості учнів навчатись у стінах свого освітнього закладу з першого вересня.
На що міський голова Переяслава Вячеслав Саулко відповів, що спочатку виконувати відповідні роботи прийнявся благодійний фонд.
«Але після розробки технічної документації, проект якої вийшов на суму близько 9 млн грн, БФ відповів, що може виділити не більше 6 млн грн. Внаслідок чого благодійники відмовились виконувати роботи», – розповів мер.
Він також додав, що пропонував співфінансування проекту, за яким з міського бюджету виділили б 3 мільйона гривень, а за благодійниками залишилась б зазначена ними сума. Однак і у такому варіанті, за словами Вячеслава Володимировича, БФ відмовився, пропонуючи тільки переробляти проект.
Тому було прийнято рішення оголошувати тендер на проведення відповідних робіт, які будуть оплачуватись за рахунок міського бюджету.
Мер також розповів, що після того, як підрядник, який виграв тендер, прийшовши на об’єкт зіштовхнувся з додатковими проблемами, які не передбачались. Саулко розповів, що фундамент будівлі ліцею має від’ємний нахил, а будівельні блоки укладено не щільно і при проливних дощах майбутнє укриття може затопити. Тобто, за його словами, щоб виправити усі недоліки необхідно виділяти додаткові кошти.
Тож, за словами Вячеслава Саулка, у зв’язку з виконанням додаткових робіт, терміни по укриттю у ліцеї імені Володимира Мономаха можуть затягнутись до кінця вересня.
Міський голова також зазначив, що необхідні роботи по капітальному будівництву укриття у гімназії №5 невдовзі розпочнуться. Він нагадав, що цей проект проходить за фінансування Київської обласної адміністрації й наразі оголошено тендер. Однак, за словами голови громади, учні цього закладу освіти не зможуть піти на оффлайн навчання з першого вересня.
На засідання міської ради був присутній народний депутат Олександр Федієнко. Він зазначив, що тримає питання виділення коштів для будівництва капітального укриття у гімназії №5 під власним контролем. Водночас нардеп вказав, що розуміє усю важливість очного навчання та покладає великі надії на те, що невдовзі зможуть розпочатись відповідні роботи. Міський голова подякував Федієнку за чітку позицію та підтримку у вирішенні даного питання.
Завершення обговорення
Наприкінці обговорення депутат Андрій Іващенко звернувся до заступниці міського голови Оксани Степаненко з проханням повідомляти місцевих депутатів перед наступним об’їздом навчальних закладів громади.
Водночас депутат Шамрай закликав організувати підвіз учнів закладів освіти за допомогою шкільних автобусів. На це міський голова відповів, що таку рекомендацію вже врахували, однак, за його словами, єдине чого не можуть передбачити це доставляння дітей під час сигналів повітряної тривоги. Він зазначив, що це заборонено Законом, тому такого робити не будуть.
Після цього Андрій Володимирович запропонував створити графік перевезення та викласти на офіційних сторінках Переяславської міської ради. За його словами, це дасть змогу батькам та учням краще коригувати свій власний час.