Впродовж останніх років в Україні набуває популярності свято Хелловіну. Такому процесу, насамперед, необхідно завдячувати американському кінематографу. Саме у фільмах зображувались переодягнені діти, які ходять по хатинкам сусідів й просять солодощі в обмін на «збереження життя».
Тож, коли варто відзначати Хелловін, переповідає Proslav.
Хелловін 2023: що відомо про свято та у який день варто відзначати
Традиційно свято Хелловіну відзначають у ніч проти 1 листопада. Спочатку йому приписували язичницьке походження, однак згодом дослідження довели католицькі корені свята.
Люди вірять, що цього дня душі небіжчиків вивільняються з потойбічного світу. Й для того, щоб вони не потрапили до оселі, було придумано процес переодягання у різноманітних міфічних істот. Таким чином створювався своєрідний захист.
Пізніше Хелловін став радше дитячою забавкою. Країнами, у яких найгучніше святкують його, є США, Канада, Ірландія та Велика Британія. Поблизу будівель встановлюють святкові декорації з гарбузами-світильниками у вигляді людської голови, опудалами, штучними павутинами тощо. За деякими даними, за популярністю Хелловін поступається лише Різдву.
Цього ж вечора малеча ходить у костюмованих вбраннях по оселям й випрошує солодощі. Найчастіше обираються образи персонажів фільмів жахів. Таких як, Мумія, Франкенштейн, Фреді Крюгер, різник з бензопилою. Пізніше стали відходити від подібної практики й підбирати вбрання з популярними персонажами сучасності.
Коли свято Хелловіну набуло популярності в Україні
Україна, як колишня країна «закритого світу» срср, почала відкривати для себе західну культуру наприкінці ХХ століття. Цьому, звичайно, сприяли процеси американізації. У той час плив Сполучених Штатів на поп-культуру, бізнес-моделі та політику різноманітних держав зростав у геометричній прогресії.
Чого тільки вартий кінематограф. Зображення міст-мільйонників з численними хмарочосами доводив українського глядача до небувалого захвату. А фраза «американська мрія» ще довгий час не виходила зі свідомості людей. Багато хто хотів жити, як в США.
Вільний світ з вільними людьми, вільними думками, однак сильним та успішним суспільством. Не дивно, що у населення країн, які тривалий час жили під совєцькою окупацією, було бажання спробувати щось нове й перейняти інші традиції. Одним з таких й стало свято Хелловіну.
Під час нього українські заклади прикрашають свої приміщення традиційною символікою, бренди випускають лімітовану продукцію, а діти переодягаються у персонажів своїх улюблених кіно чи мультфільмів й просять солодощі у дорослих.
Однак чи зможе Хелловін міцно укорінитись в Україні покаже тільки час.
Нагадаємо, щороку українці змінюють час із літнього на зимовий та навпаки. Коли ж необхідно перевести стрілки годинники цього разу – розповідаємо за посиланням.