До Переяславській гімназії №3 завітав представник громадської організації «Фонд Маша», заснованої відомою українською телеведучою Машею Єфросиніною. На тренінгу в рамках проєкту «Провідники змін» педагоги гімназії навчалися технікам стабілізації та наданню психологічної допомоги дітям, повідомляє Proslav.
Громадська організація «Фонд Маша» створена в 2020 році задля допомоги жінкам та дітям, постраждалим від різних проявів насильства. Під час війни українці як ніколи потребують моральної підтримки, тому в якості «психологів» часто виступають вчителі, лікарі, соціальні працівники – саме у фахівців першої ланки люди найчастіше шукають заспокоєння.
Тому «Фонд Маша» запустив проєкт «Провідники змін» – програму навчання для вчителів. Кваліфіковані фахівці проводять зустрічі з педагогами, аби підвищити їхню емоційну стійкість, навчити долати стрес, надавати психологічну підтримку дітям та покращити рівень психічного здоров’я оточуючих загалом.
Така зустріч відбулася 16 жовтня і у Переяславі. Психолог Єгор Іордек провів для педагогічного колективу третьої гімназії майже тригодинний тренінг.
– Перша допомога буває не лише фізична, а й психологічна, – розповів Єгор Іордек. – На тренінгах ми розповідаємо, як її надавати, як справлятися зі стресом, розладами адаптації, посттравматичним розладом. Розбираємося у таких темах як істерика, агресія, суїцид. Практичні техніки, які я пропонував сьогодні, основані на доказовій психотерапії – полівагальній теорії, систематичній десенсибілізації. Я залучений також до інших проєктів фонду, співпрацюю з військовими.
Директор Переяславської гімназії №3 Володимир Кондусь дізнався про програму «Провідники змін» із соцмереж, зареєстрував свій навчальний заклад на участь, а за два тижні з ним зв’язалися представники «Фонду Маша» і домовилися про зустріч.
– Зараз вчителі обов’язково мають проходити підвищення кваліфікації, зокрема, у сфері психологічної допомоги. Під час повномасштабної війни це надзвичайно актуально. У нашому закладі навчається багато дітей, батьки яких перебувають на фронті, є дитина, у якої тато загинув, тому таке спеціалізоване навчання цінне для нас. Ми отримали відповіді на питання, засвоїли техніки, які можна застосувати у випадку істерики, страху, стресу тощо, дізналися більше про біологію тих чи інших станів, – зазначив Володимир Кондусь.
Далі психологи фонду вирушать у прифронтові міста.
– Ми хочемо, щоб люди, приходячи зі своїми проблемами до лікарів, вчителів та соціальних працівників не лише отримали консультацію, а й відчули, що їх підтримали, зрозуміли, що вони не один на один зі своїми проблемами, це дуже важливо, – зауважив Єгор Іордек.