У Переяслав завітає письменник та співзасновник видавництва «ТаТиШо», український журналіст, автор відомого проєкту «Служба розшуку дітей», режисер-документаліст, волонтер, засновник мистецького проєкту «Так працює пам’ять», музикант та поет Руслан Горовий.
За повідомленням сайту Університету Григорія Сковороди в Переяславі, зустріч відбудеться у наступну середу, 1 листопада, о 13:00 у конференц-залі імені Василя Сухомлинського, у разі повітряної тривоги – в укритті корпусу №1.
Що варто знати про Руслана Горового?
Руслан Горовий вважає своїм головним життєвим завданням навернення «іновірців» в українство. Робить це як письменник, музикант відомий слухачам ще й за псевдонімом «Uki John», член волонтерської групи «Цигани» яка опікується як військовими так і людьми на деокупованих територіях, зокрема Київщині.
Про що Руслан Горовий розповідатиме переяславцям?
Повідомляється, що у ході зібрання головний режисер «Магнолії-ТВ» розповість про історію заснування легендарної «Служби розшуку дітей», яка нині, окрім інших напрямів діяльності, займається документування військових злочинів росіян.
Руслан Горовий презентує в Переяславі свої книги, зокрема новинку «Жили собі люди»
Серед інших видань, які, принагідно, можна буде придбати під час зустрічі, автор численних збірок повістей та оповідань презентує свою нову книгу «Жили собі люди». Це його перше документальне видання, в якому автор зафіксував те, що бачив на деокупованих територіях. «Ця книжка – присвята всім, хто вже не може розказати свою історію, тим, кого вбили російські окупанти», – написав у передмові автор.
Руслан Горовий розповість про проєкт «Так працює пам’ять» пам’яті Дані Дідіка
Також, з-поміж багатьох надважливих тем, говоритимуть й про проєкт «Так працює пам’ять» – мистецьку, музичну, міжавторську ініціативу, яку Горовий розпочав 2019 року, присвячену пам’яті юного громадського активіста Дані Дідіка, який став жертвою теракту під час Маршу єдності в Харкові в лютому 2015 року і всіх, хто віддав життя за незалежність України. Руслан Горовий розповість про мистецькі надбання цього проєкту та боротьбу за присвоєння назві школи №11 Харкова, в якій вчився хлопець, його імені.
«Забракне тих необ’єктивних причин які б мали завадити вам завітати на цю зустріч – вона буде абсолютно вікопомною та змістовною. Така розмова, без перебільшень, буває раз у багато років. Не прогавте зустріч з мегацікавою і продуктивною особистістю, відмінним прикладом безмежної любові та ще більшої відповідальності за нашу рідну Батьківщину», – закликають організатори.
Незмінними організаторами зустрічі стануть Відділ інформаційних технологій та зв’язків з громадськістю й Наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів і молодих вчених Університету Григорія Сковороди в Переяславі. У 2023 році проведення цього проєкту є можливим ще й завдяки програмі «Мріємо та діємо», що впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX.
Нагадаємо, на початку місяця ми розповідали, про що говорила в університеті Переяслава телеведуча Катерина Соляр.