Як би не намагались вороги знищити українську культуру, деякі традиції передаються з покоління в покоління і з часом тільки сильніше укорінились. Такими є колядки та щедрівки. Тож коли потрібно колядувати та щедрувати за новим календарем, інформує Proslav.
Коли колядувати
За традицією, коляду розпочинають у переддень Різдва. За новим стилем, колядувати потрібно під вечір 24 грудня, а закінчувати – на Новий рік.
Зазвичай, першими йдуть діти, потім – хлопці та чоловіки. Проте, у деяких українських регіонах, колядують й дівчата. Колядники проходять між будинками із зіркою, дзвоником та піснями, щоб сповістити про народження Ісуса Христа. Юрба бажає господарям гарного врожаю, щастя, миру та здоров’я.
Коли посівати
З цього року, посівати можна буде 1 січня після святкування Нового року. Хоча раніше така традиція закінчувалась в останній рік колядування, а саме на так званий «Старий Новий рік» 14 січня.
Займаються посівання саме хлопці. Вони повинні до 12 години прийти до осель, обсипати зерном й побажати добра, співаючи відповідні пісні. Господарі ж, у свою чергу, мають пригостити посівальників різними смаколиками або ж грошима.
Зерно, яким посівали хлопці, необхідно залишити у домівці до вечора. Цього дня воно вважається важливим оберегом.
Коли щедрувати
Раніше перед Старим Новим роком, 13-14 січня, було заведено щедрувати. Проте, за новим календарем, цю справу необхідно перенести на 31 грудня на Новий рік у переддень свята Василя.
Якщо колядують та посівають представники чоловічої статі, то щедрувати йдуть саме дівчата. Вони співають й музикою славлять господарів й бажають їм добробуту.
Трапляються випадки, коли й хлопці приєднуються до дівчат, щоб щедрувати разом.
Тим часом нагадуємо, коли потрібно писати листа Святому Миколаю. Дізнатись можна, перейшовши за посиланням.