При погіршенні погодних умов під час зимового періоду деякі автовласники відмовляються від керування власним транспортом. Вони це пояснюють економією та безпекою. Однак тривалий простій автівки може зіграти поганий жарт, інформує Proslav.
Які наслідки для автомобіля під час тривалого простою взимку
«Масляний голод»
Вузлові агрегати автівки розроблено для постійної експлуатації. Під час руху вони змащуються мастилом та оливами. Під час простою ці процеси припиняються.
Корозія та розсихання
Якщо машина тривалий час знаходиться у нерухомому стані – її механізми не змащуються. У такому випадку, металеві елементи можуть піддаватись корозії. Простими словами, іржавіти.
Особливу небезпеку це може завдати гальмівним дискам. Вони можуть покритись іржею вже за кілька тижнів простою.
Водночас відсутність змащування мастилами шкідлива для гумових ущільнювачів та прокладкам. Ці елементи автомобіля, під час тривалої статики, можуть втратити свою еластичність та розтріскатись.
Псування олив та гальмівної рідини
Під час довгого перебування у простої, мастила та оливи втрачають свої властивості. Гальмівна рідина взагалі може накопичити додаткову вологу. Що, у свою чергу, вплине на роботу всієї системи.
Умови зберігання авто під час «зимування»
Якщо ж ви все таки прийняли рішення відмовитись від експлуатації автомобіля взимку, необхідно подбати про правильне зберігання.
Кузову автомобіля дуже шкодить тривале перебування на відкритому просторі. Відтак, про «зимування» машини на відкритих майданчиках варто забути. Таке розміщення може спричинити додаткові витрати на профілактичні процедури вже навесні.
Натомість, під час тривалого зимового простою рекомендують подбати про оренду гаражного приміщення чи закритого паркінгу. Витрати на такий процес може й не зекономлять витрати на обслуговування навесні, проте можуть зберегти автівку від корозії.
Тим часом у МВС звернулись до водіїв з важливим нагадуванням. Цю процедуру мусять зробити усі власники авто. Детальніше – за посиланням.