У підрозділі кіберполіції України назвали основну пораду під час онлайн-шопінгу, яка допоможе уберегтись від шахрайства, передає Proslav.
Під час різдвяно-новорічних свят українці обирають подарунки для своїх близьких, у тому числі, й на онлайн-платформах. Однак шахраї намагаються максимально замаскуватися під добросовісних продавців. На своїх ресурсах розміщують яскраві фото товарів, пишуть позитивні фейкові відгуки, жваво консультують замовників, спокушаючи їх привабливими цінами та акціями.
«Основна мета зловмисників – переконати покупців здійснити повну або часткову передплату», – пояснюють фахівці кіберполіції.
Тож, правоохоронці назвали перелік порад, які допоможуть уберегтись від шахрайства:
- купуйте та сплачуйте лише на перевірених ресурсах;
- почитайте відгуки про продавця та дізнайтеся історію роботи інтернет-магазину;
- не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту – неточність навіть в один символ може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі;
- без нагальної потреби не повідомляйте нікому дані своєї банківської картки (особливо CVV-код та термін дії);
- заведіть окрему інтернет-картку для онлайн-шопінгу, на яку переказуйте лише ту суму, що необхідна для оплати;
- при купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери.
Водночас кіберполіція назвала основну пораду під час онлайн-шопінгу. Працівники правоохоронних органів радять здійснювати оплату лише після отримання товару у відділах пошти. Таким чином можна оцінити не лише наявність, а й якість товару.
Тим часом у закладах освіти хочуть запровадити комплекс заходів для формування безпечного освітнього середовища. Що зміниться – читайте за посиланням.