Кіноіндустрія України продовжує вириватись із російських лещат та продукувати фільми не тільки про «мєнтів-бандитів», а й пробує себе на міцність у різних жанрах. Таких, як фентезі, трилери, історичні, документальні та навіть драми й комедії.
Proslav зібрав добірку українських фільмів, які точно варто переглянути. Тим паче, що один з них номінували на премію «Оскар».
Українські фільми: ТОП-5 кінокартин
Фільм «Максим Оса та золото Песиголовця» (2022 рік)
Сюжет фільму переносить глядачів в осінь 1636 року. Тоді польський король відправляє на Січ золото, щоб уникнути повстання козаків. Для того, щоб дорогоцінна доставка дійшла фінальної локації без пригод, в дорогу також вирушають Бубен, Бугай, Келеп, Сивий та Хвіст. Герої мають зустрітись із запорізьким хорунжим Максимом Осою. Одначе не для всіх ця місія закінчується вдало.
Фільм «Мирний-21» (2023 рік)
Фільм-драма українського виробництва розповідає про події червня 2014 року у Луганську. Тоді сепаратисти під чітким керівництвом російських спецслужб проводять захоплення регіону. Прикордонний загін, який ніс службу у тих місцях, опиняється під ворожим мінометним обстрілом. Більшість захисників тоді не брали участі у бойових діях, знаходяться на роздоріжжі. З одного боку – вони давали присягу, з іншого – у місті живуть їхні близькі. На посту залишаються найстійкіші бійці разом з командиром, який не піддався на обіцянки ворога.
Військова драма українського виробництва «Мирний-21» заснована на реальних подіях.
Фільм «Люксембург, Люксембург» (2022 рік)
Фільм режисера Антоніо Лукіча розповідає історію про двох братів близнюків Колю та Васю. Вони дізнаються, що їхній батько, який давно покинув сім’ю, живе у Люксембурзі та смертельно хворий.
Один з братів, який сильно поважає батька, хоче поїхати до того в гості, щоб провідати, інший – не бажає й чути про таку ідею. Життєві моменти обертаються таким чином, що обидва все ж вирушають у поїздку. Однак чи зустрінуть вони там рідного тата – питання.
Фільм «Снайпер. Білий ворон» (2022 рік)
Знову переносимось у реальні події Донбасу 2014 року. Проте історія головних героїв розпочинається задовго до гібридної агресії росії проти України. Микола пропонує своїй дружині провести екологічний експеримент: відмовитись від міського життя й переїхати жити в нору.
Так й було зроблено. Пара придбала земельну ділянку у місті Горлівка, там вирили нору, в якій і жило подружжя.
Рівно до того моменту, поки у їхнє місто не прийшла війна. Чоловік вирішує долучитись до лав війська, щоб боротись з ворог й стає снайпером на позивний «Ворон».
Фільм «20 днів у Маріуполі» (2023 рік)
Відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов разом зі своїми колегами Василиною Степаненко та фотографом Євгеном Малолєткою зустріли початок великої війни у Маріуполі.
Попри усі розмови та чутки, до такого розвитку подій містяни не були готові. Шок від жорстокості, з якою росіяни руйнували не лише будинки, а й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма. На 21-й день після початку вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор. Відтоді у Маріуполі немає жодного журналіста.
Фільм «20 днів у Маріуполі» зроблено у співробітництві Associated Press та американських документалістів з Frontline. Матеріал для фільму було відзнято під час перших днів облоги Маріуполя. Близько 10% відео та фотографій вдалося відправити з єдиної точки у місті, де був сигнал мобільного зв’язку. Близько 30 годин відео вивезли гуманітарним коридором. Світова прем’єра відбулась на кінофестивалі Sundance, де стрічка отримала приз глядачів.
За свою роботу українські журналісти отримали Пулітцерівську премію. Окрім цього, документальну стрічку було номіновано на премію «Оскар».
Нагадуємо про добірку книг, які найчастіше купували українці у 2023 році. Однак з них стала беззаперечним лідером. Детальніше – у нашому матеріалі.