Prozorro Market став обов’язковим інструментом для здійснення закупівель продуктів харчування закладами освіти, охорони здоров’я та іншими держзамовниками. Про це повідомили у Міністерстві економіки України, передає Proslav.
Заклади освіти та охорони здоров’я відтепер мають закуповувати продукти харчування через систему Prozorro Market
В установі зазначають, що заклади освіти, охорони здоров’я та інші держзамовники, що здійснюють публічні закупівлі за бюджетні кошти. За їхніми словами, відтепер купуватимуть низку продуктів, в першу чергу, за електронним каталогом.
До переліку товарів, які мають закуповуватися за каталогом, внесені, зокрема:
- м’ясо – курятина, свинина, яловичина;
- овочі та фрукти – капуста, буряк, морква, яблука, картопля та ін;
- молоко та молочні продукти включно зі сметаною та кефіром, сирні вироби;
- макарони, борошно та різні крупи;
- заморожена риба;
- цукор буряковий;
- яйця.
Як пояснила заступник Міністра економіки Надія Бігун, механізм закупівель за електронним каталогом – найбільш зрозумілий та доступний для замовників і постачальників. Рішення також сприятиме попередженню можливих зловживань та зменшить корупційні ризики під час закупівель.
Відповідні зміни до особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану (Постанова №1178) Уряд ухвалив на засіданні 9 лютого 2024 року. Умова діє на закупівлі вартістю 100 тис грн. та вище.
«Prozorro Market не лише є швидким, зручним, безпечним, з мінімальними затратами ресурсів замовника способом закупівлі, а й таким, де економія втричі перевищує показники відкритих торгів. Сума закупівель продуктів харчування у електронному каталозі вже перевищує 2 мільярди гривень, а протягом 2023 року кожна третя закупівля у системі відбулася з використанням нашого інструменту», – зазначає директор ДУ «Професійні закупівлі» Євген Якубовський.
Про що ще йдеться у Постанові Уряду
Передбачається, що в разі коли закупівля за електронним каталогом шляхом запиту пропозицій не відбулася, замовник може провести закупівлю на відкритих торгах, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі. Або ж закупівлю шляхом запиту пропозицій з урахуванням особливостей здійснення публічних закупівель на період дії воєнного стану.
Цим же рішенням Уряд заборонив закупівлю товарів, робіт та послуг у фізичних та юридичних осіб з рф, білорусі та Ірану, у компаній, кінцевими бенефіціарами, чи власниками понад 10% акцій яких є громадяни цих країн. Винятки:
- громадяни проживають на території України на законних підставах;
- активи громадян з цих країн в компаніях-постачальниках передані АРМА;
- товари з рф та рб необхідні для ремонту та обслуговування товарів, придбаних до 19 жовтня 2022 року.
Тим часом в НБУ спрогнозували зростання цін на пальне у 2024 році. Яку вартість очікувати – відповідь за посиланням.