У світі, де цифрові екрани — невіддільна частина повсякденного життя, питання турботи про себе стає все більш актуальним. Сьогодні багато хто шукає способи зберегти зір без хірургічного втручання. У цьому контексті вправи для очей — предмет інтересу.
Вправи для очей
Деякі дослідження вказують на те, що певні дії спроможні зміцнити м’язи, поліпшити кровообіг і знизити напругу. Ступінь ефективності таких тренувань залишається об’єктом дебатів серед фахівців. Але так чи інакше вони сприяють здоров’ю, а отже — допомагають підвищити працездатність. Наприклад:
- Регулярно моргайте протягом коротких періодів часу. Почніть із 10–20 секунд, поступово збільшуючи до 1 хвилини. Це покращує приток крові та зволожує очі.
- «Малюйте» очима цифри, починаючи від одного і до дев’яти. Таким чином легко розім’яти м’язи.
- Обведіть поглядом контури предметів навколо вас: монітор, крісло чи квітковий горщик, щоб поліпшити роботу сітківки.
- Ніжно помасажуйте закриті повіки кінчиками пальців для зняття напруги.
- Покрутіть очима 10 разів за годинниковою стрілкою, потім стільки ж — у зворотний бік.
- Сфокусуйтеся на предметі, який поруч, потім подивіться на той, що розташований на більшій відстані, щоб поліпшити акомодацію.
- Підніміть брови долонями, легенько натягніть верхні повіки, потім повільно поморгайте.
- Спостерігайте за вказівним пальцем, що торкається кінчика носа, для покращення координації очей.
- Помістіть долоні на повіки, щоб створити темряву, і розслабтеся на хвилину.
Такі легкі, але регулярні вправи здатні зберегти бадьорість, зменшити втому та прибрати почервоніння. Якщо ж виникла явна проблема, то варто звернутися до лікаря, бо тільки лазерна корекція зору в Чернівцях допоможе поліпшити його остаточно та швидко.
Плями Габоро
Розроблено безліч методик із використанням різних рухів, концентрацій. Наприклад, досить популярною на сьогодні стала техніка плями Габоро.
Це спосіб тренування, що базується на фокусуванні в центральній точці та сприйнятті периферійних об’єктів. Щоб відновити зір, рекомендується проводити вправи з таблицею регулярно, від 3-5 хвилин на день. Почніть із максимально чіткого зображення, потім поступово переходьте до більш розмитих. Періодично зміщуйте погляд для активізації усіх ділянок сітківки. Однак для розв’язання серйозних проблем, треба обов’язково консультуватися з лікарем.