На засіданні Кабінету Міністрів України 22 березня було затверджено підвищення акцизів на пальне до рівня ЄС. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, інформує Proslav.
Він тоді зазначив, що таку дію провели у рамках законодавства України до законодавства ЄС. Відтак, акциз на паливо пропонують встановити:
- На бензини – 359 євро за 1000 л;
- Дизпаливо – 330 євро за 1000 л;
- Скраплений газ – 70 євро за 1000 л.
«Ціна буде підвищуватись поступово, починаючи з липня 2024 року до січня 2028 року», – пояснив Гончаренко.
Водночас перший заступник керівника Комітету ВР з питань податкової та митної політики, нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк оприлюднив графік підвищення ставок.
«Це законопроект, після цього він ще має пройти Парламент», – уточнив народний обранець.
У виданні «Бізнес Цензор» зазначили, що цим проектом закону також пропонується уточнити термін «середньозважена роздрібна ціна продажу сигарет» для оподаткування. Окрім цього, пропонують підвищити розмір ставки акцизного податку для проміжних алкогольних продуктів (міцністю від 1,2% до 22%) з 8,42 до 12,23 грн за 1 л (на 3,81 грн, до рівня розміру діючої ставки на вина ігристі та вина газовані, зброджені напої, вина (напої) ароматизовані ігристі (газовані).
Разом з цим, у пресслужбі Міністерства фінансів уточнили, що підвищення акцизів на пальне тільки у 2024 році принесе до держбюджету додатково майже 10 мільярдів гривень.
За розрахунками міністерства, ухвалення законопроекту дозволить забезпечити додаткові надходження до держбюджету у другому півріччі 2024 року:
- від операцій з реалізації пального – на 1,6 млрд грн у середньому за місяць. З них 1,3 млрд грн від акцизного податку та 292 млн грн від податку на додану вартість;
- від операцій з реалізації проміжних продуктів – на 4,5 млн грн за місяць від акцизного податку.
Нагадаємо, у квітні зростуть пенсії деяких українців. Кому збільшать виплати – за посиланням.