7 липня відзначають День Військово-морських сил Збройних сил України і День працівників морського та річкового флоту. Віряни вшановують пам’ять Всіх святих землі Української. Про традиції, прикмети й заборони цього дня розповідає Proslav.
Яке церковне свято 7 липня
7 липня за новим церковним календарем віряни відзначають день Всіх святих землі Української та день пам’яті благовірного князя Аскольда, первомученика Київського.
Свято Всіх святих землі Української не має фіксованої дати, його відзначають у другу неділю після П’ятидесятниці (Трійці), тому дата однакова як для нового, так і для старого календарів.
За старим стилем у свято сьогодні відзначали церковне свято Різдво Іоанна Предтечі та язичницьке Івана Купала.
Чому Івана Купала більше не 7 липня
2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль, і всі православні свята з фіксованою датою змістилися на 13 днів раніше. Однак частина вірян продовжує дотримуватися колишнього календаря: збереження старого стилю залишається правом релігійних громад і монастирів.
Що можна робити 7 липня
До святих землі Української звертаються з молитвами про мир для нашої країни, просять заступництва від ворогів і зла, допомоги в особливо скрутні часи, благополуччя і єдності.
У народі символом дня вважають дуб: вірять, що якщо 7 липня посидіти під дубом або обійняти дерево, то будеш сильним і міцним весь рік.
Прикмети кажуть, що в народних традиціях, незалежно від церковного календаря, 7 липня відзначається Івана Купала. Отже, можна сміливо ворожити на судженого, а народним цілителям рекомендується збирати лікувальні трави. Не зайвим буде і вирушити на природу, щоб розпалити велике багаття – той, хто через нього перестрибне, буде здоровим весь рік. Для міцного здоров’я і красивої шкіри сьогодні потрібно вмитися водою зі струмка або колодязя.
Що не можна робити 7 липня
- Не варто займатися важкою фізичною працею.
- Не можна заздрити чужому достатку й успіху.
- Невдалий день для великих покупок, а також торгівлі та фінансових угод.
- Заборонено обманювати, пліткувати, лихословити.
Народні прикмети і традиції на 7 липня
- почався дощ – він затягнеться надовго;
- дощить – буде поганий урожай;
- павуки від самого ранку плетуть павутину – буде спека;
- сира погода – на полях буде порожньо.
Іменини 7 липня
Іменини відзначають: Герман, Лук’ян, Остап, Павло, Сергій, Євдокія, Єфросинія.
Талісманом людини, народженої 7 липня, є топаз. Топаз називають каменем витримки. Він робить свого власника розсудливим і спокійним.
Яке свято 7 липня в Україні та світі
День Військово-морських сил Збройних сил України. Це професійне свято військовослужбовців і працівників Військово-морських сил Збройних сил України. Від 2015 року припадає на першу неділю липня. В цей день вшановують військових моряків, які віддають своє життя за незалежність і безпеку України.
День працівників морського та річкового флоту України. Припадає щорічно на першу неділю липня. Свято було встановлене Указом президента України на підтримку ініціативи працівників морського та річкового флоту України.
День працівника природно-заповідної справи в Україні. Цей день встановлено Указом президента України з метою вшанування працівників природно-заповідної справи, які вносять вагомий внесок у збереження та відновлення біологічного і ландшафтного різноманіття, розвиток територій та об’єктів природно-заповідного фонду України.
Міжнародний день миру та любові. Це всесвітня акція, покликана поширити хвилю позитивної енергії по всій планеті. Цей день, який без особливих зусиль долає національні кордони та культурні відмінності, є потужним символом універсальних людських чеснот – миру та любові. Це день, який надихає нас випромінювати позитив, прощати та культивувати атмосферу взаєморозуміння і прийняття.
Всесвітній день прощення. Майже у всіх світових релігіях прощення є одним з основних постулатів. Від християнства до іудаїзму, від Бога до людини – прощення має велике значення. Цей день нагадує нам, що вміння прощати – це не лише духовний обов’язок, але і шлях до внутрішнього спокою та гармонії.
Всесвітній день шоколаду. Ідея цього дня виникла у Франції 1995 року і набула популярності в інших країнах, включно з Україною, де його святкують від 2016 року. Історія походження шоколаду цікава та багатогранна. Вже 600 року до нашої ери ацтеки та мая готували шоколадний напій “чоколатль” з какао-бобів. Слово “шоколад” походить від слова “xocolātl” та означає “гірка вода”. Цей “напій богів” готували з какао, меду й перцю чилі. Поступово шоколад став елітним продуктом, а після підкорення Мексики іспанцями втратив свій статус і набув поширення в Європі.
Нагадаємо, погода у неділю на Київщині: прогноз синоптиків на 7 липня.