Під час засідання ради внутрішньо переміщених осіб у Переяславі розглянули питання про можливості поселення і працевлаштування, про доступ до соціальних послуг та можливості залучення до життя громади, повідомляє Proslav.
За словами начальниці центру соціальних служб Юлії Ляльки, у 2022 році надали соціальні послуги 52 родинам, серед яких 95 дітей, у 2023 році – 82 родини (108 дітей), за перше півріччя 2024 року – 26 родин (37 дітей).
Головна спеціалістка відділу підтримки управління соціального захисту населення Юлія Шестопал розповіла, які категорії ВПО можуть отримувати виплати у липні 2024 року.
Виплати ВПО у 2024 році
Виплати переселенцям у липні 2024 року продовжують нараховувати тим особам, кому допомогу призначили автоматично ще у березні. А також тим, хто написав заяву про їх продовження.
Дорослим нараховують 2 тисячі гривень, а дітям – 3 тисячі гривень. У березні 2024 року механізм виплат переселенцям змінили. Тепер допомогу отримують лише найбільш вразливі категорії внутрішньо переміщених осіб.
Головною вимогою для продовження допомоги є сукупний дохід родини. У розрахунку на одного члена сім’ї дохід не має перевищувати 9 444 гривень. Частині переселенців виплати продовжують автоматично, інші – повинні подати відповідну заяву.
Кому продовжують виплати автоматично
З 1 березня виплати автоматично продовжили на пів року найбільш вразливим особам. Йдеться про українців з категорії ВПО, які не мають змоги працювати. А саме:
- пенсіонерам, які отримують пенсію у розмірі не більше 9 444 гривень;
- людям з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям;
- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
Хто з ВПО повинен написати заяву на виплати
Зазначені вище категорії ВПО не єдині, хто має право отримувати фінансову допомогу. Інші переселенці, дохід яких не перевищує вимоги, повинні подати заяву на продовження допомоги. Йдеться про:
- сім’ї з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, або ж в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
- родини, де один з членів сім’ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;
- малолітні діти до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних відносинах);
- вагітні жінки, починаючи з 30 тижня вагітності.
Чи продовжать виплату допомоги ВПО у серпні 2024 року та кому саме – поки що невідомо, зазначили в управлінні соцзахисту.