У Борисполі зафіксовано нові випадки небезпечної вірусної хвороби – гарячки Західного Нілу. Про це стало відомо після наради в Бориспільській міській раді, де тимчасовий виконувач обов’язків медичного директора КНП «ББЛІЛ» Павло Мотько повідомив, що хвороба у більшості випадків протікає безсимптомно, передає Proslav посилаючись на Вісті.
Як показує практика, у деяких ситуаціях гарячка Західного Нілу може набувати важкої форми та призводити до летальних наслідків. На жаль, це сталося з трьома бориспольцями. Важливо наголосити, що передача вірусу від людини до людини не можлива.
Що таке гарячка Західного Нілу і як протікає захворювання?
Гарячка Західного Нілу – це вірусна інфекція, яка передається через укуси інфікованих комарів. Захворювання може викликати лихоманку та висипання, а в складних випадках – запалення мозку чи його оболонок. Найчастіше хвороба фіксується влітку та восени.
Перелітні птахи є основним джерелом вірусу в природі, а комарі, кусаючи інфікованих тварин, можуть передати вірус людям. До 80% інфікованих переносять хворобу без симптомів, проте особливо вразливими є люди, які перебувають у зонах високої концентрації комарів і птахів, такі як працівники ферм, туристи, мисливці та лісники.
Яка статистика захворювання гарячкою Західного Нілу в Україні наразі?
З початку серпня цього року в Україні вже зареєстровано 41 випадок гарячки Західного Нілу, а з початку року – 50 випадків. У 20% інфікованих з’являються симптоми, подібні до грипу, зокрема висока температура, головний біль і біль у м’язах, що може перерости у менінгіт або енцефаліт. Летальність від хвороби становить 2-14%.
Наразі специфічного лікування чи вакцини проти вірусу не існує, а лікування є симптоматичним. Після перенесеної інфекції формується стійкий імунітет.
Нагадаємо, під час тривоги на Київщині працювали сили ППО: наслідки атаки в столиці та регіоні.