Київський марафон Незламності 2024, який проходив 12−13 жовтня 2024, став рекордним за всю історію заходу й об’єднав 10 200 учасників, з яких 9 600 бігунів упродовж двох днів змагалися на різних дистанціях. Серед них були військові, ветерани, діти, аматори та професіонали. Гідним результатом відзначився 65-річний переяславець Віктор Шарапка, повідомляє Proslav.
За інформацією пресслужби Run Ukraine, Київський марафон був благодійним та зібрав 10 мільйонів гривень, значну частину яких спрямують на підтримку Сил оборони України.
Зокрема, 1,56 мільйона гривень передадуть на напрямок «Оборона» через державну платформу UNITED24, а 193 000 гривень від учасників дистанції 1,6 км – центру реабілітації Superhumans.
Кошти також перерахують військовим підрозділам, таким як Третя штурмова бригада, 24-та ОМБр імені короля Данила, підрозділи Національної гвардії України та центр NextStep. Компанія Run Ukraine підкреслила, що метою марафону було не тільки підвищення фізичної активності, а й допомога армії через «Бігозбір».
У марафоні взяв участь і ветеран бігових змагань, 65-річний переяславець Віктор Шарапка. Легкою атлетикою Віктор Дмитрович займається з 1975 року, і, попри поважний вік, не полишає улюбленого спорту й прославляє Переяслав своїми досягненнями.
За результатами Київського марафону незламності 2024, Віктор Шарапка подолав дистанцію 21,6 км за 1:56:04, посівши третє місце у своїй віковій категорії (60-69 років).
Попри біль від травми коліна, яку він отримав від шумової гранати під час Революції Гідності, Віктор Дмитрович вирішив взяти участь у марафоні, тим паче, що основна його мета – благодійність. За участь спортсмен сплатив внесок 1700 гривень й таким чином зробив донат на підтримку українських військових.
Свій забіг спортсмен присвятив Переяславу. На фініші, де за нього вболівала дружина, він гордо розгорнув прапор України та прапор УПА.
Окремої уваги серед учасників заслуговують військові, які проходять реабілітацію. Зокрема, Дмитро Красновський, який після важких поранень подолав дистанцію в 42 кілометри на візку.
Символічні забіги також присвячували загиблим героям – рятувальник Андрій Гречаний присвятив свій марафон пам’яті колеги, що загинув.
Учасниця Тетяна Сисоєнко пробігла марафон разом зі своїм 3-річним сином Девідом, який подолав дистанцію у дитячому візочку. Учасники марафону приїхали з 35 країн світу, серед яких була Саманта Гатіс з Латвії, для якої цей марафон став 90-м у 2024 році. Навіть на станції «Академік Вернадський» в Антарктиді Іванка Котурбаш дистанційно долучилася до марафону.
Переможцем марафону другий рік поспіль став Микола Давиденко, а серед жінок першою фінішувала Марія Радко. Останньою фінішеркою стала Емілія Меренмєс з Фінляндії, яка перетнула фініш зі словами: «Я біжу за Україну».