На території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини 19 жовтня відбувся благодійний захід на підтримку Збройних Сил України під назвою «Осінь весільна», інформує Proslav.
Яскраве фольклорно-етнографічне дійство присвятили традиційним українським весільним обрядам, адже саме жовтень споконвіку був головною порою одружень. Після свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке символізувало захист і благословення на шлюб, розпочинався сезон сватання та весілля. Дівчата вірили, що якщо на Покрову добре повеселитися, то можна знайти хорошого нареченого, і зверталися до Богородиці з проханням про заміжжя.
Благодійний захід, присвячений весільним традиціям, музейники організували спільно з ГО «КОМАНДА НЕСКОРЕНІ». Цього разу спільною метою було зібрати кошти на придбання Starlink для воїнів-земляків.
Мелодійними українськими народними піснями святкову програму відкрив Фольклорний ансамбль «Співаниця» з міста Бориспіль під керівництвом Євгена Пихтіна. А далі на сцені посеред базарної площі виступили творчі колективи, які відтворювали обрядові дійства, пов’язані з українською весільною традицією. Зокрема:
- Аматорський фольклорний колектив «Мамина пісня» (керівниця Світлана Басик) представив обряд «Бгання короваю».
- Фольклорний колектив «Великодимерські баламути» (керівник Дмитро Діаковський) виконав обряди «Наряджання вільця» та «Биття каші».
- Народний фольклорний ансамбль «Громиця» (керівник Євген Пихтін) показав обряд «Вбирання молодої», характерний для Київщини.
- Народний аматорський фольклорний гурт «Коралі» (керівниця Дарія Андрусенко) продемонстрував той самий обряд, але у варіанті з Полтавщини.
- Народний драматичний театр Полого-Вергунівського Будинку культури (керівниця Лідія Івахненко) представив традиційний обряд «Викуп молодої».
- Народний аматорський фольклорний колектив «Помокляночка» (керівниця Наталія Ходан) відтворив обряд «Приданки».
Щирими оплесками глядачі зустріли артистів Фольклорного ансамблю «Куделиця» з Бориспільського району. А потім просто на сцені Євген Пихтін провів майстер-клас із традиційного українського хусткування, у якому радо взали участь присутні панянки.
Окрім багатої культурної програми, відвідувачі могли долучитися до майстер-класів, скуштувати національні страви та зробити пожертви на потреби ЗСУ. Об’єднані ідеєю відродження народних традицій, організатори та гості змогли зібрати 21 811 гривень, повідомила очільниця команди «Нескорені» Ольга Дрига.
З цієї суми майже 2 500 гривень зібрали активісти Переяславської гімназії №3, які продавали лавандові мішечки.
«Після сьогоднішнього заходу лавандові мішечки, які виготовили працівники, вчителі та здобувачі освіти нашої гімназії, поїхали до Києва, Черкас, Кременчука та інших населених пунктів України, – написала на своїй фейсбук-сторінці заступниця директора з виховної роботи Людмила Дяченко. – Дуже приємно було чути схвальні відгуки про наш проєкт “Лаванда надихає”. Наш вклад разом із донатами для військових ЗСУ, збір яких організувала голова ГО “Команда Нескорені” Ольга Дрига, допоміг реалізувати основну мету благодійного заходу – придбання вкрай необхідного старлінку для підрозділу нашого земляка Миколи Шмельова. Дякуємо нашим Захисникам за сьогоднішній день, за можливість працювати, навчатись, працювати та жити!».