У Переяславі 18 грудня розпочав роботу інформаційно-ресурсний простір, створений для надання допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, повідомляє Proslav.
На території Переяславської громади наразі зареєстровано понад 3500 людей зі статусом ВПО. Щоб підтримати українців, які були змушені покинути свої домівки, у приміщенні Управління соцзахисту створили простір для консультацій, відпочинку та навчання.
Проєкт реалізували за грантові кошти – БФ «Рокада» за підтримки міжнародної організації ОКСФАМ виділив 400 тисяч гривень на будівельні матеріали, меблі та техніку.
Начальник Управління соцзахисту Володимир Марченко розповів, що внутрішньо переміщені особи зможуть отримати в осередку великий спектр допомоги: спілкування з психологом, роз’яснення фахівців щодо соціального захисту, працевлаштування, пенсійного забезпечення, юридичних та правових послуг. Вже найближчим часом графік зустрічей обіцяють оприлюднити у ЗМІ та на офіційному сайті міськради.
– Ми прагнули, щоб люди, які рятуються від війни й приїжджають у нашу громаду, знали, що є місце, куди вони можуть прийти першим чином, отримати інформаційну допомогу, встановити зв’язок з рідними, елементарно випити чаю й перепочити, скористатися інтернетом за потреби. Намагалися зробити це середовище максимально комфортним.
Однак інформаційно-ресурсний простір буде доступний не лише для ВПО, а й для всіх мешканців громади, які потрапили у складні життєві обставини, зазначає Володимир Миколайович.
Одна кімната простору облаштована як зона відпочинку, де є м’які меблі, телевізор, чайник, мікрохвильова піч. Там організовуватимуть творчі заняття, майстер-класи, спільний перегляд фільмів, сеанси арт-терапії.
Друга кімната – конференц-зал, оснащений швидкісним інтернетом, чотирма ноутбуками та двома планшетами, якими можна безкоштовно скористатися. На випадок тривалих відключень світла підготували генератор та павербанки. Там проходитимуть консультаційні зустрічі, засідання ради ВПО, презентації, навчальні курси.
На відкритті простору заступниця міського голови Оксана Степаненко висловила вдячність усім причетним до його створення – благодійникам, які профінансували ініціативу, людям, які взяли участь у написанні грантового проєкту, працівникам Управління соцзахисту та ВУЖКГ, які власними силами зробили ремонт.
У свою чергу Володимир Марченко наголосив, що Оксана Степаненко стала справжнім локомотивом цього проєкту. Вона не лише надихала команду та підтримувала на всіх етапах, але й активно прислухалася до проблем переселенців, допомагаючи визначати першочергові потреби.
Секретарка міської ради Лідія Оверчук додала:
– Це приклад того, як має виглядати простір, куди люди звертаються по допомогу – комфортно, затишно та з турботою.
Подяки міськради вручили представнику БФ «Рокада» Євгену Ревякіну, голові ради ВПО Валентині Леоновій, начальниці Центру соціальних служб Юлії Ляльці, начальниці КП «УК «ВУЖКГ» Тетяні Сущук, ІТ-спеціалісту Управління соцзахисту Сергію Яковенку.
Інформаційно-ресурсний простір діє з понеділка по четвер з 08:00 до 17:00, у п’ятницю – з 08:00 до 15:45 у приміщенні Управління соціального захисту за адресою: м. Переяслав, вул. Шевченка, 20.