Анестезія в стоматології: які види доступні та як їх застосовують

Для лікування захворювань зубощелепної системи використовують різні терапевтичні та хірургічні процедури, які підбираються лікарем залежно від індивідуальних показань. Але досить часто пацієнти затягують з походом до стоматологічного кабінету через те, що відчувають страх перед болючими відчуттями під час лікування. В результаті ситуація погіршується, а патологія переростає у серйозніші проблеми, які можуть вимагати хірургічних втручань та інших методів лікування.

Насправді, сьогодні лікувати зуби можна без болю. Лікарі-стоматологи використовують різні види знеболювання, які дають змогу проводити будь-які стоматологічні втручання абсолютно безболісно. На сторінці Центру ізраїльської стоматології https://www.cis.ua/price/ ви можете ознайомитися з різноманітними процедурами, під час яких використовуються різні види анестезії в стоматології. Наразі їх існує декілька різновидів, кожен з яких має свої особливості та правила застосування.

Найбільш розповсюджені види анестезії у сучасній стоматології

Анестезія являє собою знеболювання, що передбачає часткове або повне зникнення чутливості у певній ділянці тіла. Для досягнення ефекту анестезії при лікуванні зубів застосовуються спеціальні медикаментозні препарати – анестетики, які блокують передачу імпульсів із місця втручання до головного мозку. Внаслідок цього больовий синдром зникає і людина нічого не відчуває під час проведення операції.

Наразі медики використовують такі види знеболення в стоматології:

Сучасні анестетики абсолютно безпечні і не мають токсичного впливу на організм, водночас відбувається повне блокування неприємних та больових відчуттів.

Особливості місцевої анестезії, яку використовують стоматологи

Місцева анестезія в стоматології діє локально, зачіпаючи лише певну ділянку ротової порожнини. Водночас процедура проводиться для пацієнтів різного віку, включаючи дітей та вагітних жінок.

Під час усіх маніпуляцій зі знеболення людина перебуває у свідомості та після операції може ходити, сідати за кермо, займатися повсякденною діяльністю. Приблизно через одну-дві години дія анестезії закінчується, поступово повертається чутливість, а залишкові явища зникають у середньому від двох до чотирьох днів.

У стоматології анестезію проводять під час видалення зубів та їхнього коріння, під час лікування карієсу, депульпування, за умови проведення процедури імплантації, хірургічних маніпуляцій та при лікуванні різних запальних процесів.

Обов’язково перед початком процедури знеболювання та вибором медикаментів лікар-стоматолог опитує пацієнта, щоб дізнатися щодо наявності певних протипоказань. Попереднє обстеження дозволяє у подальшому виключити появу ускладнень.

Exit mobile version