Нещодавно Уряд ввів механізм, який дозволяє залучати безробітних громадян до суспільно корисних робіт в рамках «Армії відновлення». Про це повідомляють на сайті Міністерства економіки.
«Через війну в країні очікується досить високий рівень безробіття – близько 30% на кінець року, і це серйозний виклик для держави. Тому Уряд розробив і запропонував механізм залучення тимчасово непрацюючих до виконання суспільно корисних робіт, яких потребують регіони. Сьогодні ми маємо дві армії – одна захищає країну на фронті, інша працює. Люди, які з різних причин втратили роботу, зможуть приєднатися до «Армії відновлення» країни, а держава оплачуватиме їхню працю на рівні мінімальної заробітної плати, яка з жовтня становитиме 6700 гривень», – пояснила міністерка економіки Юлія Свириденко.
Як зазначили у Мінекономіки, безробітних можуть залучати до виконання робіт, які мають оборонний характер, робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру.
Виділили головні напрямки залучення громадян:
- облаштування та укріплення блок-постів, вирубка дерев для формування окопів;
- заготівля дров для військових та населення;
- розбір завалів та відновлення житлових будинків, інших приміщень, пошкоджених у результаті бойових дій;
- укріплення дамб;
- розчищення автомобільних доріг від завалів;
- розвантаження гуманітарної допомоги;
- облаштування підвальних приміщень у багатоповерхових будинках, школах під укриття;
- ремонтно-відновлювальні роботи у приміщеннях соціальної сфери;
- надання допомоги внутрішньо переміщеним особам, людям з інвалідністю, людям літнього віку.
«До робіт залучатимуться всі працездатні особи, зокрема, зареєстровані безробітні та внутрішньо переміщені особи, які не мають обмежень за станом здоров’я. При цьому безробітні отримуватимуть оплату за роботу в розмірі не нижче мінімальної зарплати (6700 грн), що в більшості випадків є вищим, ніж допомога з безробіття. З учасниками таких робіт укладатимуться строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ», – йдеться у повідомленні.
Наразі відомо, що суспільно корисні роботи запроваджено у Сумській та Чернігівській областях. У цих регіонах залучено майже 400 та 78 безробітних відповідно.