Українська естрада завжди дарувала своїм слухачам якісний контент. Це і «Океан Ельзи», і «Друга Ріка», і «Скай», «Тартак», «ТНМК», «Скрябін», «Бумбокс» тощо. Однак, засилля російської попси у чартах радіостанцій та телеефіру нерідко залишало вітчизняних виконавців «у тіні».
З початком російської агресії у 2014 році з’явився новий виток української музики для наших співгромадян. А повномасштабне вторгнення у 2022 році остаточно запевнило – в Україні не місце «запорєбриковим зіркам». Тим паче, що за отримані гроші з прослуховувань на стимінгових платформах, вони отримують кошти з наших з вами кишень. Таким чином спонсоруючи виробництво російських ракет, набоїв, снарядів, різноманітної техніки, танків тощо.
На цю тему висловився очільник Мінцифри Михайло Федоров й закликав видалити російських виконавців з усіх популярних стримінгових платформ.
Проте зростання та становлення якісного українського контенту не буває без проблем. Так, в ефірах радіостанцій час від часу з’являлась «шароварщина» у вигляді пісень, наприклад, «Пес Патрон», «Ванька-встанька» чи «Байрактар». Вони не тільки ріжуть слух, а ще й викликають неабияке обурення в активної частини суспільства, у тому числі військових.
Proslav вирішив зібрати добірку сучасної незаангажованої української музики, щоб показати на що дійсно спроможні вітчизняні виконавці. Варто зазначити, що цей матеріал не складає рейтинг, а композиції та виконавці розміщені у непослідовному порядку.
SadSvit
Український інді-поп та пост-панк виконавець Богдан Розвадовський, більш відомий як SadSvit. Переконані, що хоча б одну з його пісень ви вже чули. Дискографія співака налічує вже три повноцінних альбоми «Cassette», «20&21», «Неонова мрія», а також два міні-альбоми – «Суматоха», та «Холод» спільно з іншим молодим проєктом Sad Novelist. Найпопулярнішою композицією, на наш погляд, є трек «Персонажі», який став відомий загалу весною 2022 року. Під нього було створено чимало аматорських відеокліпів з боями українських захисників проти російських окупантів, у тому числі у місті Маріуполь.
«Хочу трішки підняти вам бойового духу! Пісня була записана ще до всіх подій. Проте зараз вона присвячується нашим захисникам! Слава Україні!» – написав автор на своєму YouTube-каналі.
А нещодавно SadSvit разом з виконавицею Lelly45 презентували новий сингл «Автомагістралі», який на платформі YouTube встиг набрати понад 58 тисяч переглядів.
Lelly45
Lelly45 або ж Людмила Білоусова – молода виконавиця з Києва, яка має у своєму творчому доробку кілька популярних пісень, зокрема, трек «Вісім». Він набрав на YouTube понад 250 тисяч переглядів. Станом на березень 2021 року кількість прослуховувань на всій стимінгових платформах досягла відмітки у 40 мільйонів.
BRYKULETS
Харківський музикант родом з Миргорода під псевдонімом BRYKULETS за минулий рік встиг випустити два альбоми під назвою «SekS» та «Любов». Композиція «Піони» зібрала понад 166 тисяч переглядів на платформі YouTube.
А сам виконавець не збирається зупинятись й продовжує популяризувати й розвивати українську естраду.
SAGE
SAGE – молодий виконавець з Дніпра та автор відомого хіта «Київ то є вдома», який ви, скоріш за все чули. Він нещодавно презентував новий чутливий трек під простою назвою «Шо ти там?», який неодмінно має отримати гарний відклик в українського суспільства. У тексті пісні репрезентуються стосунки молодих людей під час повномасштабного вторгнення. Вона – поїхала у Польщу, а він залишився у Києві без світла й тепла.
KOLA
Анастасія Прудіус або більше відома як, KOLA – українська співачка, авторка і виконавиця власних пісень, родом з Харкова. Поціновувачі телевізійних шоу могли бачити її у таких проєктах, як «X-Фактор» та «Голос країни». Її композиція «Чи разом?» має на YouTube понад 7,4 млн переглядів. У редакції Proslav впевнені, що більшість наших читачів її точно чули.
DOBRYVA
Новостоврений український електро-поп гурт з Києва Dobryva має у своєму доробку мініальбом «Наосліп», до якого увійшли композиції «Кричу», «Почуття» та «Після війни». Учасниками дуету є вокаліст Едгар Єнокян, який пише тексти та Євген Дзюба, який відповідає за музику та зведення. Першим офіційним релізом гурту стала композиція «Тривога».
«Повітряна тривога може забрати у нас сон, але ніколи не забере у нас бажання творити» – пишуть в описі свого відеокліпу виконавці.
Вважаємо, що кожному з українців буде близький текст цього треку.
Тож, підтримуймо своє, розвиймо своє й цінуймо своє. Досить прослуховувати російський «кальянний реп», блотняковий шансон та «творчість» недорозумінь у вигляді інстасамки чи ольги бузової.
Й до слова, прослуховування лободи та ані лорак в культурному та освіченому середовищі також вважаються неприйнятними.
Нагадуємо, ТОП-10 фільмів ХХІ століття: рейтинг від одного з найвідоміших у світі кіновидань.