Триває 160 доба героїчної оборони України від повномасштабного вторгнення рф.
Наші воїни впевнено тримають усю лінію фронту, не даючи можливості окупантам просуватися вперед. На багатьох напрямках усі атакувальні дії загарбників жорстко зупиняються. Росіяни зазнають значних втрат і відступають на вихідні позиції.
БОЙОВІ ДІЇ
- Найбільші успіхи українських військових зараз фіксуються на Херсонському напрямку, де вдається не лише знищувати склади й бази окупантів, а й відтісняти ворога, звільняючи наші села.
Як повідомило ОК «Південь», українська авіація завдала два удари по ворожих опорних пунктах у районах Олександрівки та Благодатного на Херсонщині, а ракетно-артилерійські підрозділи атакували ворожі станції радіоелектронної боротьби в районі Біляєвки.
Крім того, отримано підтвердження влучання по ешелону з військовою технікою, боєприпасами й живою силою в районі залізничної станції Брилевка.
Як повідомили в Херсонській обласній військовій адміністрації, в області вже деокуповано 46 населених пунктів на півночі та на півдні, на кордоні з Миколаївською областю. Водночас людей закликають евакуюватися із зони бойових дій до безпечніших регіонів, поки область повністю не буде звільнена.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 02.08 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 41 170 (+140) осіб ліквідовано,
- танків ‒ 1 768 (+0) од,
- бойових броньованих машин ‒ 4 014 (+3) од,
- артилерійських систем – 936 (+4) од,
- РСЗВ – 259 (+0) од,
- засоби ППО – 117 (+0) од,
- літаків – 223 (+0) од,
- гелікоптерів – 191 (+1) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 739 (+3),
- крилаті ракети – 174 (+0),
- кораблі / катери – 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 2 914 (+2) од,
- спеціальна техніка – 82 (+0).
Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському та Криворізькому напрямках.
- Експерти стверджують, що за 5 місяців війни російська армія втратила в Україні 952 офіцерів, що є абсолютним рекордом сучасних воєн.
- Аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) вважають малоймовірним сценарій, що окупаційні сили захоплять Харківську область або Харків, враховуючи темпи просування росії на Донбасі і проблеми з формуванням сил і тиловим забезпеченням.
- Британська розвідка повідомляє, що російське командування змушене перекидати значні сили з півночі Донбасу на південь України, щоб посилити Запорізький напрямок, який залишається вразливою ділянкою фронту для ворога.
- Як повідомляє Генштаб ЗСУ, окупанти провалили штурми біля Соледара, Вершини та Бахмута. Ворог також вів штурмові дії напрямках Авдіївки та Пісків на Донеччині, успіху не мав.
- Міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що німецькі далекобійні РСЗВ MARS II вже прибули в Україну.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- В Україні за останні місяці суттєво зросла кількість громадян, які вважають необхідними закриті кордони з рф.
За результатами опитування КМІС, абсолютна більшість українців (79%) вважають, що між Україною і росією мають бути закриті кордони з візами та митницями.
Лише 11% вважають, що обидві країни мають бути незалежними, але дружніми державами з відкритими кордонами без віз і митниць.
Соціологи вважають, що такі дані свідчать про остаточне прощання українців із російською імперією.
- Перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту. Корабель прямує до порту Триполі в Лівані з 26 тис. тоннами української кукурудзи.
У портах Одеси ще 16 суден чекають на свою чергу. Це ті кораблі, що були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно Україна отримує заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією.
- У липні до державного бюджету надійшло 64 мільярдів гривень, індикативні показники виконано на 144,7%.
За попередній місяць до бюджету надійшло на 61,9% коштів більше, ніж у аналогічний період минулого року.
- Держава стимулює збільшення видобутку вугілля для забезпечення внутрішнього ринку електроенергії та експорту.
Як повідомив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, оператор енергосистеми усього за місяць енергетичного безвізу є ЄС заробив від експорту електроенергії понад 700 мільйонів гривень доходу. Це ті кошти, які «Укренерго» може направити учасникам ринку, щоб усі електростанції могли профінансувати підготовку до зими.
- В Україні запрацювала інформаційна платформа «Діти війни», яка була створена за дорученням Президента Володимира Зеленського. Ця ініціатива допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни, зокрема тих, які зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.
Інформація, розміщена на державному порталі, – це наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія росії щодня здійснює проти українського народу.
- Укрпошта припинила обслуговувати клієнтів на тимчасово окупованих територіях України.
- НБУ оголосив про акцію «Смілива гривня», мета якої – зібрати монети для допомоги українській армії. Упродовж трьох місяців можна буде здати у два банки монети номіналами 10, 50 копійок та 1, 2, 5 і 10 гривень.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Центробанк рф продовжив обмеження на зняття готівкової валюти ще на 6 місяців – вони діятимуть до 9 березня 2023 року.
Прості росіяни все більше схиляються до думки, що держава вкотре їх пограбувала і свої валютні заощадження вони вже ніколи не побачать.
- Найбільший проект російської залізниці зривається через санкції – росія не може ввести в експлуатацію нові лінії для електропостачання БАМ та Транссібу в Приморському краї.
- Продажі комбайнів у росії за перші пів року 2022-го впали на 37%, до 2,4 тисяч штук. Це насамперед пов’язано з нестачею іноземних комплектуючих для техніки.
- Міжнародна чайна компанія Ekaterra вирішила припинити діяльність на території рф. Чайні бренди Lipton, Saito та Brooke Bond перестануть вироблятися в росії до кінця 2022 року. Після цього компанія Ekaterra повністю припинить їх продаж та дистрибуцію на російському ринку.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Україна отримає від Великої Британії кілька протимінних кораблів зі складу Королівських військово-морських сил. Про це заявив посол України у Британії Вадим Пристайко.
- У Євросоюзі 1 серпня набуло чинності ембарго на імпорт вугілля з росії. Такий захід було включено в п’ятий пакет санкцій, ухвалений на початку квітня 2022 року.
- Італія передасть Україні техніку, матеріали та обладнання в рамках четвертого пакету військової допомоги. Наразі перелік усього, що готується до відправлення в Україну, не розголошується.
- Грузія почала відмовляти у в’їзді кримчанам із паспортами рф, виданими на півострові після 2014 року. Не впускають у країну і тих, у кого у графі місце народження написано «Крим, росія».
- У Великій Британії запрацював реєстр кінцевих власників нерухомості.
Тепер будь-яка іноземна компанія, яка бажає придбати нерухомість у Великій Британії, повинна буде вказати свого бенефіціарного власника та надати перевірену інформацію до Реєстраційної палати.
Ті іноземні організації, які вже володіють землею в країні, яка підлягає дії закону, матимуть шість місяців, щоб зареєструвати своїх бенефіціарних власників або керівників.
Хоча це прямо і не зазначається, але мета Реєстру – боротьба із засиллям російських «брудних грошей» у Великій Британії, який дозволяв російським олігархам приховувати власні статки.
- 110 країн світу долучилися до збору коштів через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку нашої держави.
Як повідомили в Міністерстві цифрової трансформації, за три місяці роботи платформи вдалося залучити понад 161 млн доларів.
«На підтримку України донатять від США, Німеччини, Франції, Великої Британії, Канади, Австралії, Швеції, Швейцарії, Ірландії до Антигуа та Барбуди, Анґільї, Нікарагуа, Гондурасу, Кот-д’Івуару, Ніуе. Це яскравий приклад, як завдяки цифровим технологіям люди в будь-якому куточку світу можуть зробити свій внесок для перемоги над злом».