Україна вже 92 день протистоїть повномасштабному російському вторгненню й успішно знищує ворога, зупиняє його просування й намагається контратакувати на тих ділянках, де це можливо.
БОЙОВІ ДІЇ
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 26.05 орієнтовно склали:
- особового складу – близько 29600 (+150) осіб ліквідовано,
- танків – 1315 (+10) од,
- бойових броньованих машин – 3235 (+22) од,
- артилерійських систем – 617 (+11) од,
- РСЗВ – 201 (+0) од,
- засоби ППО – 93 (+0) од,
- літаків – 206 (+0) од,
- гелікоптерів – 170 (+0) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 502 (+11),
- крилаті ракети – 114 (+2),
- кораблі /катери – 13 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн- 2225 (+8) од,
- спеціальна техніка – 47 (+3).
Найбільші втрати противника минулої доби спостерігалися на Авдіївському напрямку.
Через успішні дії наших воїнів у підрозділах так званих «ДНР» почалися масові бунти. І самі мобілізовані відмовляються воювати, і їхні дружини й матері відкрито звертаються до окупаційної влади з вимогою не відправляти чоловіків на передову.
- У Міноборони наголошують, що сьогодні ситуація на східній ділянці фронту є дуже динамічною, українська армія на окремих напрямках вдається до маневрів.
Російські угруповання завдяки серйозній перевазі в техніці мають тимчасовий тактичний успіх. Українські підрозділи, намагаючись зберегти життя особового складу й техніку, ведуть маневрену оборону, тобто де можна – відходять у сторону, змінюють позиції, а за сприятливих умов проводять контрнаступальні дії.
- Згідно з матеріалами аудіоперехоплень, наші захисники на півдні України вщент розбили 58 армію Південного воєнного округу рф, яку самі окупанти називали однією з передових у росії. У 2018 році її переоснастили найновішими озброєнням і технікою. Однак ЗСУ продемонстрували, яка доля чекає кожного російського окупанта, що ступив на українську землю.
- Загалом оголошена путіним «демілітаризація» України насправді зараз із кожним днем усе більше перетворюється на демілітаризацію самої рф. Через величезні втрати в техніці росія знімає зі зберігання танки Т-62, один з ешелонів із ними прибув до окупованого Мелітополя.
- У Міноборони наголосили, що за три місяці повномасштабної війни сили оборони України звільнили від російських окупантів 1016 населених пунктів.
Як зазначають експерти, у росії залишилося максимум два-три місяці, щоб змінити ситуацію, адже це літо стане переламним для історії рф та з великою долею вірогідності призведе її до остаточної стратегічної поразки.
Головних факторів декілька:
- Усередині літа на російських складах майже остаточно вичерпаються запаси зарубіжних комплектуючих та сировини для виробництва йремонту «імпортозаміщеної» продукції. Далі в росії почнеться обвал економіки, транспортний колапс, товарний та продовольчий дефіцит, закриття підприємств, сплеск безробіття і зростання соціальної напруги.
- Після накладення нафтового ембарго з боку ЄС росія втратить значну частину доходів від експорту енергоносіїв.
- Через втрату прибутків з кожним місяцем зростатиме дефіцит бюджету рф. Це поглибить економічну кризу, спричинитьневиконання бюджету та проблеми у соціальній сфері.
- Після насичення українських військ західним важким озброєнням ми перейдемо у контрнаступ.
- Єдиний шанс врятуватися для Кремля – змусити Україну до безкінечних мирних переговорів, залишаючи за собою окуповані території, та під приводом «нормалізації» ситуації добитися зняття хоча б частини санкцій.
- Для цього вже сьогодні Кремль активує своїх останніх агентів серед політиків, журналістів та громадських діячів. До них долучаються і ті окремі європейські сили, які хочуть зменшити присутність США у Європі та домовитися з росією.
- Зараз вибір у Європи невеликий: або вона діятиме разом зі США, або в Європі диктуватиме свої правила росія.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- Єдиним позитивним моментом переговорів із росією те, що вдалося вивезти людей з Маріуполя, а також цивільних та військових із «Азовсталі».
Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час Українського сніданку в Давосі.
«Цивільних людей перш за все вивозили, а потім вже і з заводу “Азовсталь” вивозили людей – поранених, важких. Тож тут я вважаю, що був хоч якийсь позитив, що людей дали можливість ці перемовини вивезти».
- Корпорація Google першою отримала від України «Відзнаку миру».
Це особлива нагорода, яку започаткував Президент Володимир Зеленський для компаній та корпорацій, які пішли з російського ринку. А також для урядів та світових політиків, які найбільше підтримують Україну.
Саме компанія Google однією з перших приєдналася до санкцій проти росії. Корпорація підтримує Україну і на кіберфронті, надаючиінструменти захисту для облікових записів українців від кібератак. Співробітники Google зробили мільйонні пожертвування та надали гранти на суму 45 млн дол.
- Суд передав в управління АРМА 26 регіональних операторів газорозподільчих систем.
Відтепер держава контролюватиме постачання споживачам природного газу. Це є дуже важливим питанням національної безпеки, особливо в умовах російської агресії.
Усього в Україні налічується понад 40 операторів газорозподільних мереж або так званих облгазів. Приблизно 70% газу в країні розподілялаРегіональна газова компанія бізнесмена Дмитра Фірташа.
- Правоохоронці передали в управління АРМА націоналізовані 60 одиниць будівельної техніки білоруських компаній. Зокрема, йдеться про екскаватори, катки, навантажувачі, бульдозери, машини для утримання доріг, автогрейдери, автогудронатори, генератори, трактори тощо на загальну суму понад 200 млн грн.
- У застосунку «Дія» запустили нове опитування щодо володіння зброєю. Міністр внутрішніх справ вирішив поцікавитися думкою українців, щоб продовжити роботу над відповідним законопроектом.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Державна Дума відразу у трьох читаннях ухвалила законопроєкт, який підіймає до 65 років вікову межу для укладення першого контракту на військову службу. До цього часу діяло обмеження в 40 років.
- У Москві заявляють, що можуть обміняти створення гуманітарного коридору для експорту українського зерна на зняття західних санкцій. Таким чином росія підтверджує, що вдається до продовольчогошантажу всього світу.
- Російські виробники труб очікують падіння експорту продукції із рф у цього року на 34% – до 1,06 млн тонн.
- Путінський режим готується остаточно закрити можливість працювати іноземним ЗМІ в державі. Для цього підготували відповідний законопроект, який Дума ухвалила в першому читанні. Документ дозволяє у позасудовому порядку закривати іноземні медіа та позбавляти іноземних журналістів акредитації за «дискредитацію» російських збройних сил та заклики до санкцій проти рф. Рішення про закриття можуть ухвалювати генпрокурор і його зами.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Литва готує до відправки в Україну нову партію військової допомоги. Цього разу йдеться про 20 бронетранспортерів М113, 10 військових вантажівок та 10 позашляховиків (для робіт з розмінування).
- Канада передає Україні 20 тисяч снарядів калібру 155 мм. Вони призначені для гаубиць М777, які були раніше відправлені в Україну.
- США надали 4 млн доларів нової підтримки британській неурядовій організації Halo Trust, щоб допомогти Україні в розмінуванні території.
- Велика Британія створює прецедент: законність статків олігарха Романа Абрамовича буде перевірено з початку 90-х.
- Розслідування з’ясовує, як російський олігарх отримав частки в нафтових компаніях у 1990-і роки, які стали основою його багатства в пострадянській росії. Правоохоронці також з’ясовують, чи не порушували довірені особи Абрамовича закон і чи не приховували вони активи від західних санкцій.Найбільша нафтова компанія Норвегії Equinorоголосила, що вийшла з усіх спільних з рф проектів.
- Найбільший британський виробник одягу Marks & Spencer заявив, що повністю вийде з російського ринку. Компанія припинила постачання в росію ще в березні, але її магазини, які працюють за франшизою, залишалися відкритими.
- Американський бренд спортивного одягу Nike вирішив не продовжувати угоду зі своїм найбільшим російським франчайзі. Компанія ще в березні призупинила роботу всіх магазинів у РФ у відповідь на війну в Україні.
- Південнокорейська верф Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering розірвала контракт на будівництво трьох LNG-танкерів для російської приватної компанії «Новатек». Причиною стало прострочення платежу за контрактом із боку судноплавної компанії.