Триває 196 доба героїчного опору українців повномасштабному вторгненню з боку рф.
БОЙОВІ ДІЇ
Вчора сукупні втрати окупантів у живій силі перетнули позначку в 50 тисяч осіб. Таким чином, убитими в Україні росія втратила значно більше людей, ніж у всіх війнах і конфліктах разом узятих за всю сучасну історію рф.
Для порівняння – станом на сьогодні росія вбитими вже втратила більше солдатів, ніж налічується в арміях таких держав як Білорусь, Узбекистан чи Куба.
Ганебна війна проти України остаточно закріплює за путінською росією статус держави-агресора, держави-мародера і держави-терориста.
Кожен українець, кожен захисник нашої держави зараз усвідомлює, що рашизм має бути знищений як явище, а денацифікація насправді потрібна самій росії.
Сьогодні весь український народ злагоджено працює на нашу спільну перемогу.
Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 07.09 орієнтовно сягнули:
- особового складу – близько 50 610 (+460) осіб,
- танків ‒ 2 097 (+20) од,
- бойових броньованих машин ‒ 4 520 (+36) од,
- артилерійських систем – 1 194 (+15) од,
- РСЗВ – 300 (+4) од,
- засоби ППО – 156 (+0) од,
- літаків – 237 (+1) од,
- гелікоптерів – 208 (+1) од,
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 880 (+4),
- крилаті ракети – 214 (+5),
- кораблі /катери – 15 (+0) од,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 3 320 (+15) од,
- спеціальна техніка – 109 (+0).
Найбільших втрат противник зазнав на Донецькому напрямку.
- З кожним днем війни українські Повітряні сили вдосконалюють свою майстерність і зараз упевнено збивають російські ракети.
Учора близько 8.00 години ранку, на півдні та сході країни підрозділи зенітних ракетних військ знищили п’ять із шести сучасних крилатих ракет Х-101, випущених із літаків Ту-95МС з району Каспійського моря.
- Як повідомляє Генштаб ЗСУ, українські захисники відбили атаки росіян у районах населених пунктів Долина, Соледар, Новобахмутівка, Кодема, Зайцеве, Авдіївка, Мар’їнка та Любомирівка.
Також упродовж доби авіація Сил оборони завдала окупантам вісім ударів. Було знищено бойову техніку, засоби ППО та значну кількість живої сили рашистів в опорних пунктах на Донецькому й Південнобузькому напрямках. Також під український вогонь потрапили шість пунктів управління росіян, зокрема – корпусного рівня.
Ракетні війська й артилерія ЗСУ знищили понтонну та паромну переправи окупантів, а також вісім їхніх складів боєприпасів.
За даними розвідки, через значні втрати в російській армії збільшили кількість ворожих підрозділів, які відводять для відновлення боєздатності. Підрозділи приватних військових компаній змушені поповнюватися за рахунок ув’язнених на тимчасово окупованих територіях Донеччини і Луганщини. Хоча про якість цих кадрів як воїнів говорити не доводиться.
- Контрнаступ ЗСУ відчутно послаблює логістичні та адміністративні можливості росії на окупованому півдні.
Як повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW), точкові удари ЗСУ по скупченнях живої сили та техніки, командних центрах та логістичних вузлах росіян впливають на рівень організованості окупаційної влади.
- Українські партизани на тимчасово окупованих територіях тримають у страху росіян, а також своїми діями в тилу ворога нагадують, що ніхто не уникне відповідальності за допомогу ворогу.
У центрі тимчасово окупованого Бердянська сьогодні пролунали вибухи та стрілянина. Повідомляється, що підірвали автомобіль так званого «коменданта міста» Артема Бардіна.
Також стало відомо, що так званий «глава» Запорізької області Євгеній Балицький, побоюючись за своє життя, утік в окупований Крим, але пізніше його звідти під конвоєм повернули росіяни назад до Мелітополя 1 вересня. Після цього зрадник знову пропав.
- Українська влада продовжує роботу в надзвичайно важливому напрямку – повернення тіл наших полеглих героїв.
Вчора вдалося повернути тіла ще 25 захисників України. Усі вони будуть поховані з відповідними військовими почестями.
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ:
- У серпні міжнародні резерви України зросли на 13,6% і тепер становлять 25,4 мільярда доларів.
У Нацбанку кажуть, що поточний обсяг міжнародних резервів дозволить Україні фінансувати імпорт упродовж 4 місяців. Цього достатньо для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й НБУ.
В умовах війни українська банківська система демонструє стабільну роботу.
- Співробітники Бюро економічної безпеки України виявили дев’ять підприємств, підконтрольних колишньому депутату Державної думи рф, полковнику російської армії Володимиру Крупчаку.
Компанії ухилялися від сплати податків в особливо великих розмірах.
Суд наклав арешт на 25 об’єктів нерухомого майна компанії та комбінату. Їхня орієнтовна вартість становить понад 1 млрд гривень.
- Як повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, у семи областях України вже сіють озимі пшеницю, жито та ячмінь.
Аграрії Волинської, Рівненської, Тернопільської, Черкаської областей та Буковини завершили сівбу озимого ріпаку.
- Верховний Суд остаточно заборонив діяльність партії Шарія в Україні. Касаційний адмінсуд відхилив апеляційну скаргу проросійської політсили.
- Активісти в кількох містах окупованого Криму розклеїли листівки, закликаючи громадян підготуватися до звільнення півострова та за необхідності евакуюватися.
Зокрема, листівки були розклеєні в Сімферополі, Керчі, Ялті, Євпаторії, Джанкої.
СИТУАЦІЯ В РОСІЇ:
- Кремль запустив черговий пропагандистський відеоролик, у якому «Газпром» спробував поглумитися над Європою. За сюжетом відео, європейці нібито замерзають без газу.
Насправді у цьому ролику було використане відео зимового Красноярська — міста, яке досі не газифіковане й опалюється вугільними ТЕС.
Ось суть усієї путінської пропаганди.
- Російська влада придумала, як компенсувати втрату європейського газового ринку – за все заплатять самі росіяни, яким готують новий збір за газ.
Депутати підготували законопроект щодо оснащення газифікованих будинків газоаналізаторами. Це прилади, які сповіщають про витік або перекривають газ у разі НП. Їх вартість, встановлення, перевірку та обслуговування включать до тарифів на житлово-комунальні послуги. Таким чином, платіж за газ збільшиться на 1–5%.
Законопроект внесуть до Держдуми найближчим часом
- Банк ВТБ, який перебуває під санкціями, не зможе вийти в плюс до кінця року, і збитки банку стануть рекордними за всю його історію. Про це заявив голова банку Андрій Костін.
Він уточнив, що втрати будуть більшими, ніж у 2009 році, коли на тлі світової фінансової кризи чистий збиток склав 59,9 млрд рублів.
- Газова війна з Європою і збільшення проблеми з експортом нафти в Азію продовжують позбавляти російський бюджет потоків сировинної ренти.
У серпні надходження від нафтогазових корпорацій до федеральної скарбниці знизилися четвертий місяць поспіль й опинилися на мінімумі з червня 2021 року.
У закритій доповіді, яка була підготовлена для уряду рф, втрати бюджету оцінюються в 400 млрд рублів щороку.
- У першому півріччі цього року росію залишили 419 тисяч осіб – це удвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Чисельність населення росії скоротилася до 145,1 млн.
- Україна посилює оборону кордонів Сумської та Чернігівської областей для недопущення повторного наступу з росії.
При цьому в Державній прикордонній службі зазначають, що створення потужного угруповання, яке б могло зайти на територію України, на цей момент не фіксується.
МІЖНАРОДНА ПІДТРИМКА
- Абсолютна більшість європейців станом на червень-липень 2022 року виступали за продовження підтримки України та зменшення залежності від російських енергоносіїв.
Такі результати дослідження громадської думки оприлюднив Eurobarometer.
92% європейці підтримують гуманітарну допомогу, 90% – надання прихистку українцям, які їдуть за кордон через війну, 78% – економічні санкції проти російських еліт та бізнесу.
68% респондентів підтримують фінансування з європейського бюджету військової допомоги для України.
57% опитаних задоволені тим, як відреагували на російську агресію проти України на рівні ЄС, на рівні національних урядів – 55%.
86-87% респондентів погоджуються, що країнам ЄС потрібно більше інвестувати у відновлювані джерела енергії та зменшувати залежність від російського газу. 78% кажуть, що змінили свої звички для більш ощадливого використання енергоресурсів або планують це зробити.
- Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) оприлюднило звіт про радіаційну безпеку в Україні, де, зокрема, поділилося даними про візит місії на Запорізьку АЕС.
Члени місії підтвердили, що росія розмістила військовий персонал, транспортні засоби й обладнання в різних місцях ЗАЕС, наприклад, на першому поверсі турбінних залів у енергоблоках 1 і 2.
Також на станції зафіксована робота експертної групи «Росатома». МАГАТЕ вважає, що присутність росіян може призвести до втручання в нормальну роботу операційного керівництва.
МАГАТЕ закликала негайно припинити будь-яких обстрілів станції, вивезти з території ЗАЕС військову техніку і створити належні умови для роботи персоналу. При цьому міжнародні інспектори не вказали, що саме росія здійснює обстріли.
Окрема рекомендація стосується «негайного створення зони ядерного захисту» довкола ЗАЕС.
Україна продовжує наполягати на демілітаризації території АЕС і сусідніх районів і виведенні зі станції усіх представників «Росатому».
За свій атомний шантаж росія має відповісти, тому необхідне введення блокуючих санкцій проти «Росатому» і всієї російської атомної галузі.
- Європейська комісія офіційно виступила з пропозицією повністю призупинити дію Угоди про спрощення візового режиму між ЄС та рф.
Пропонується застосовувати загальні правила Візового кодексу, що на практиці для російських заявників означатиме:
- вищий візовий збір – він зросте з 35 євро до 80 євро;
- довший час розгляду – до 15 днів, а в окремих випадках – до 45;
- більш обмежувальні правила щодо багаторазових віз;
- ширший перелік підтверджуючих документів.