Вже декілька місяців в інформаційному просторі точаться розмови про необхідність передачі Україні літаків західного зразку. Більшість експертів та військових переконані, що американський багатоцільовий винищувач F-16 є оптимальною платформою для підсилення обороноздатності українського війська.
Водночас командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Микола Олещук дав розгорнуту відповідь на запитання «Чому F-16 важливі для України?», переповідає Proslav.
Використання F-16 для прикриття тилових регіонів
У першу чергу, військовий переконаний, що ці літаки є найкращим захистом тилових регіонів. За його словами, в середньому українська ППО знищує близько 75% крилатих ракет та ударних безпілотників.
«Але 25% таки долітають до своїх цілей! Гинуть мирні жителі, руйнується інфраструктура. F-16 можуть ефективно знищувати ці повітряні загрози ще на кордонах, не підпускаючи ракети та дрони до наших міст», – зазначає Олещук.
Перевага у повітрі завдяки F-16
Наступним аргументом генерал-лейтенант назвав необхідну перевагу у повітрі. Він вважає, що літаки F-16 дозволять надійно прикривати передові позиції українських захисників. Командувач ПС зазначив, що наразі російська авіація переважає українську в рази за кількістю, а головне – в окупантів технологічна перевага.
«У Повітряних Силах недостатньо сил та засобів як наземних, так і повітряних, аби ефективно захистити повітряний простір, війська на передовій та мирних жителів у прифронтовій зоні від щоденного терору ворожих ударних літаків і вертольотів», – зауважив він.
Військовий вважає, що F-16 дозволять завоювати панування в повітрі, значно ослабивши ворога, рятуючи багато життів щодня.
F-16 може протидіяти застосуванню керованих авіабомб
За словами Олещука, ворог дедалі частіше почав застосовувати керовані авіабомби масою 500 кг по всій лінії фронту. Окрім цього, він зазначив, що є ознаки підготовки до масового застосування КАБів масою 1500 кг.
«Літаки росіян не заходять в зону ураження нашої ППО, дистанційно завдаючи ударів по передній лінії та прифронтових містах. Страждають мирні мешканці у північних, південних, східних областях», – наголосив командувач Повітряних сил.
Він, зокрема, зазначив, що F-16 мають на озброєнні ракети класу «повітря-повітря» з дальністю до 180 км. Олещук підкреслює, що це дозволить відігнати ворожу авіацію подалі від українських кордонів та лінії бойового зіткнення, що мінімізує вірогідність застосування керованих авіабомб та іншого озброєння повітряного базування.
F-16 зможуть завдати потужного удару у відповідь
За словами військового, широкий спектр сучасного високоточного озброєння F-16 дозволить завдавати високоточних ударів по російських військах при контр-наступальних діях.
«Необхідно спинити атакувальні дії ворога, завоювати перевагу в повітрі, знищити шляхи постачання техніки, боєприпасів та живої сили противника. Ці завдання зможе виконати F-16!» – наголошує український генерал.
Завдяки F-16 Україна зможе контролювати море
Олещук зазначив, що Чорне море залишається під контролем російського флоту. Однак, військовий додав, що F-16 мають на озброєнні потужні протикорабельні ракети, які легко зможуть загнати весь ворожий флот або у порти, або на морське дно.
Водночас, Олещук підкреслив, що застосування Україною F-16 дозволить забезпечити свободу судноплавства та захист «зернових коридорів».
Без F-16 українські льотчики стали «заручниками» старих технологій
Командувач Повітряних сил ЗСУ наголосив, що наявне обладнання і озброєння радянських літаків перетворює всі місії українських пілотів на смертельно небезпечні, що спричиняє непоправні втрати найкращих синів України.
«Лиш сучасні технології зроблять їх роботу ефективною і безпечною. Наші льотчики підготовлені і вмотивовані вчитися. І їх достатньо, щоб одночасно і воювати, і навчатись. Наші льотчики мріють про F-16, вони достойні літати на найкращих літаках!» – підкреслив Микола Олещук.
Без літаків F-16 Повітряні сили України вимушені використовувати старі моделі радянської техніки
Генерал-лейтенант розповів, що Україна використовує літаки 40-річної давнини. За його словами, деякі повітряні судна удвічі старші за своїх пілотів.
«Підтримувати їх справність з кожним днем стає все важче. Власні запаси запчастин виснажуються, і у союзників їх також немає. Багато питань закривається шляхом так званої “канібалізації”, але це не може тривати вічно. Не можна чекати, поки вся авіація зупиниться повністю», – зазначив він.
У той же час, військовий зауважив, що завдяки передачі літаків із Словаччини та Польщі Повітряним силам вдасться у певній мірі відновити авіапарк МіГ-29 кількох авіабригад, посилити спроможності у виконанні поточних бойових завдань винищувальною авіацією.
«Втім, для досягнення переваги в повітрі, для перемоги, нам потрібні сучасні літаки!» – наголосив Олещук.
В України вичерпуються запаси боєприпасів для радянських літаків
Він зазначив, що в України запаси навіть застарілих і малоефективних радянських боєприпасів для наявного авіапарку невпинно зменшується. Таким чином, за його словами, навіть маючи достатню кількість справних літаків і підготовлених льотчиків, в певний момент українська авіація залишиться без засобів ураження.
«Перехід на F-16 чи іншу західну платформу з широким асортиментом сучасного озброєння – єдиний вихід!» – наголосив командувач ПС ЗСУ.
Тим часом у Гвардії Наступу сформують дев’яту бригаду – Хартія.