Минулого року російські війська здійснювали масовані ракетні удари по енергетичній інфраструктурі. У зв’язку з цим, у абонентів, у яких для підключення не використовувалась технологія GPON, не мали можливості під’єднатись до Інтернет-мережі. Яка ситуація наразі та чи розширили мапу покриття мережі інтернет-провайдери Переяслава дізнавався Proslav.
Що таке технологія GPON
GPON (Gigabit Passive Optical Network) – це пасивна оптична мережа, що дозволяє розвивати швидкість передачі даних до 1 000 Мбіт/с. Зазвичай, оптичний кабель монтується до приміщення абонента, а не всього будинку. Завдяки такому підходу, виключаються можливі перебої в роботі послуги і гарантується стабільна висока швидкість підключення.
Чи готові інтернет-провайдери Переяслава надавати послуги у разі відключень електроенергії
Провайдер «Аскон»
Інтернет-провайдер «Аскон» надає свої послуги певній частині мешканців міста, як у багатоквартирних будинках, так і в приватному секторі.
У керівництві компанії зазначили, що наразі за технологією GPON забезпечується обидві групи споживачів. Послуга підключення для нових абонентів становить 500 гривень.
В «Асконі» також повідомили, що подбали за альтернативні джерела електроенергії, придбавши додаткові акумулятори та генератори. Таким чином, абонент, підключений за технологією GPON, матиме доступ до Інтернет-мережі протягом 3-5 діб. Однак для цього він має подбати про альтернативні джерела енергії для живлення власного обладнання.
Провайдер «McLaut»
У провайдері McLaut розповіли, що готувались до можливих відключень електроенергії й придбали відповідне обладнання: генератори, акумулятори тощо. У компанії також зазначили, що готові забезпечувати безперебійним доступом до Інтернет-мережі об’єкти критичної інфраструктури міста.
Однак, наразі за технологією GPON підключено абоненти тільки приватного сектору міста. Фахівці McLaut наголошують, що мешканці приватних будинків зможуть користуватись послугою на стільки довго, на скільки вистачить їх власних джерел електроенергії.
Водночас, за словами працівників, в планах компанії впровадження такого методу й для абонентів багатоквартирних будинків. У МакЛауті наводять приклад такої реалізації свого провайдера у місті Черкаси.
Провайдер «Хата NET»
Інтернет-провайдер «Хата NET» застосовує технологію GPON для приватного сектору. У компанії наголошують, що повністю підготувались до блекаутів по всій території надання послуг.
Співзасновник ХатаНет Олександр Петруня в інтерв’ю нашому виданню у квітні 2023 року розповідав, що має напрацювання по багатоквартирним будинкам. Станом на зараз (27 жовтня 2023 року) провайдер проводить фінальні роботи на деяких будинках. Однак які саме роботи та яка технологія буде використовуватись – не розповів.
«Акумулятори закуплені, генератори заправлені, команда готова працювати в посиленому режимі», – підкреслив Петруня.
Тим часом розповідаємо як забезпечити себе безперебійним доступом до інтернету на випадок блекаутів. Детальніше – за посиланням.