Colgate, Nestlé, Johnson&Johnson та інші: петицію про маркування брендів-колаборантів підтримали майже 30 тисяч українців

Український військовослужбовець та один із засновників «Демсокири» Юрій Гудименко вніс пропозицію маркувати товари та бренди, які виробляються компаніями, котрі й досі продовжують співпрацю із росією.

Відповідну петицію опубліковано на сайті Президента України. І хоча необхідна кількість для розгляду звернення отримана, люди продовжують голосувати «за».

Автор петиції наголошує на тому, що, починаючи з 2014 року, російська федерація здійснює злочинну агресію, спрямовану проти суверенітету та національної цілісності України, проводить криваву політику знищення українського народу та вдається до численних воєнних злочинів на суверенній території нашої держави: «Такі дії з боку держави-терориста потребують значних економічних, фінансових та соціальних ресурсів, доступ до яких російській федерації вдається зберігати протягом усіх років агресії проти України».

Гудименко зазначає, що вагомою складовою такої економічної життєздатності злочинного режиму є його внутрішній ринок, котрий серед іншого підтримується провідними представниками міжнародного бізнесу, що забезпечують державі-агресору доступ до інвестицій, податкових виплат, а також товарів побутового використання, котрі гарантують соціальну стабільність серед російського населення.

«Незважаючи на безпрецедентні події 2014 року, більшість іноземних компаній зберегли свою присутність на російському ринку, ігноруючи злочинність чинного російського режиму. Переконаний, що у той час дана позиція іноземних виробників залишилася без належної уваги з боку міжнародної громадськості та іноземних органів влади», – йдеться у петиції. А 24 лютого 2022 року російська федерація перейшла чергову межу, передбачену міжнародним правом та загальною мораллю, розпочавши повномасштабну війну проти України.

Незважаючи на усі злочини країни-терористки, близько 1000 представників міжнародного бізнесу все ще підтримують співпрацю з росією. До таких компаній, зокрема належать загальновідомі західні бренди, широко представлені на глобальному ринку, а саме: Alfred Ritter GmbH & Co. KG, Avon Products, Inc., Barilla Holding S.p.A., Bonduelle Group, Colgate-Palmolive Company, HiPP GmbH & Company Vertrieb KG, Hochland AG, Johnson&Johnson, Lactalis, Mondelez International, Inc, Nestlé S.A., Perfetti Van Melle, Procter & Gamble Company, Red Bull GmbH, Société Bic S.A., Unilever plc, Yves Rocher та інші.

Усі ці компанії до сьогодні залишаються лідерами у своїх сегментах українського ринку та досі активно представлені на полицях торговельних мереж. Таким чином, вони є важливим джерелом економічних ресурсів, котрі держава-агресор використовує для здійснення звірств та геноциду, спрямованих проти мирних українців.

Так, ініціатор просить вжити законодавчих заходів для зобов’язання компаній (постачальників та виробників, в тому числі іноземних та тих, які мають співвласників, що співпрацюють з іноземними компаніями), котрі продовжують власну співпрацю із кривавим російським режимом, виробляючи та продаючи власні товари на території держави-агресора, в обов’язковому порядку маркувати аналогічні товари та бренди, що імпортуються в Україну та призначені для продажу на українському ринку, написом/поміткою про співпрацю з державою-терористом.

Крім того, пропонується зобов’язати будь-які точки продажу, в тому числі торгівельні мережі, розміщувати товар від виробників та постачальників, які досі виробляють або поставляють товар в росію в окремій відведеній для цього зоні, з обов’язковим нанесенням інформаційних позначок навколо зони продажу про походження такого товар та про компанію виробника.

«Твердо переконаний, що український споживач має право знати всю інформацію про товар перед тим, як зробити вибір. Інформація про роботу бренду в країні, що вбиває наших людей, точно має право бути відомою покупцеві. Також впевнений, що в тому числі і такими кроками Україні вдасться переконати іноземні компанії розірвати будь-які зв’язки із державою-агресором, а також захистити український ринок від аморального та шкідливого втручання компаній, що, незважаючи на жертви українського народу, обирають шлях відвертого колабораціонізму у гонитві за російським рублем», – резюмує військовий.

Наразі петиція очікує на розгляд.

Шварценеггер заговорив солов’їною у новому кліпі Kalush Orchestra – читайте про це в матеріалі ProSlav.

Exit mobile version