У Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки пояснили, для чого зупиняють українські АЕС, передає Proslav.
У публікації Центру нагадують, що щороку атомні енергоблоки на українських АЕС зупиняються для ремонту.
«Водночас, під час дефіциту електроенергії такі зупинки викликають занепокоєння у суспільстві. А ворожа пропаганда не втомлюється використовувати це у спробах «розхитати» українців», – йдеться у повідомленні.
Чому зупиняють роботу українських АЕС
Навіщо робити планові ремонти енергоблоків АЕС
Фахівці ЦСКІБ наголошують, що планові ремонти енергоблоків на АЕС є критично необхідною процедурою. Це так само важливо, як, наприклад, робити щорічний техогляд автомобіля або перевірку стану здоров’я.
«Атомна електростанція – це складна високотехнологічна промислова установка з величезною кількістю обладнання, що несе значне навантаження, виробляючи електроенергію», – розповіли в Центрі.
Тому, щоби це обладнання безпечно та ефективно працювало, за словами спеціалістів, його треба регулярно обстежувати, перевіряти, реконструювати та модернізувати. Такі роботи неможливо виконати, коли блок працює на потужності.
Водночас зупиняти атомний енергоблок необхідно також для перезавантаження ядерного палива.
«Це – дуже важлива операція, без якої реактор просто не зможе генерувати. Адже, щоби він генерував енергію, раз на рік слід вивантажувати паливо, яке вже “вигоріло”, та додавати свіжого», – пояснюють фахівці.
А вже під час капітального ремонту (раз на чотири роки) ядерне паливо вивантажується повністю. Це роблять для того, щоби ретельно обстежити корпус реактора.
Хто затверджує графіки ремонтів на українських АЕС
Відповідні графіки проведення планово-попереджувальних ремонтів на АЕС затверджує Міненерго та Укренерго. Стандартний термін планового ремонту одного енергоблока становить 45-60 діб.
«Втім, завдяки фаховості українських атомників, ремонтну кампанію вдалося оптимізуватися, а терміни ремонту скоротити», – зазначають у Центрі.
Планові ремонти дозволяють якісно підготуватися до наступного осінньо-зимового періоду, забезпечивши роботу енергоблоків на наступний беззупинний термін, який триватиме 300-320 діб.
Нагадаємо, нещодавно Кабмін підвищив тариф на електроенергію для населення. Диференціації за обсягом споживання не буде. Яку вартість очікувати у нових квитанціях вже за червень – відповідь у публікації.