Підрозділи МВС України та ДСНС провели масштабні навчання у зоні відчуження Чорнобильської АЕС та на Херсонщині. У місті Прип’ять силовики та рятувальники відпрацьовували взаємодію під час вуличного бою. Навчання у Каланчаку відбувалися поблизу адміністративної межі з тимчасово окупованим Кримом, і мали на меті максимально підготувати органи МВС до ефективного реагування на дестабілізаційні чинники.
Серед інших у навчаннях брали участь представники Центру зв’язку та управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій з Переяслава.
Участь взяли понад тисячу правоохоронців: поліцейські, військовослужбовці НГУ, ДСНС, ДПСУ, ДМС, курсанти ОДУВС, а також спецтехніка, зокрема гелікоптерна група Мі-8 та Н145. Також у навчаннях, які у подібному масштабі, відбувалися на території зони відчуження ЧАЕС вперше, було присутнє керівництво МВС, Національної гвардії, поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, іноземні посли та представники країн-партнерів. У Каланчаку до них долучався президент України Володимир Зеленський.
«Це – масові навчання, тут задіяно 1300 осіб. Ці навчання не випадкові, вони відбуваються в усіх прикордонних областях нашої держави. Злагоджена робота Національної поліції, ДСНС, Нацгвардії. Саме так повинна була працювати наша держава у 2014 році», – сказав Президент.
Про участь у навчаннях ProSlav розповів начальник Центру зв’язку та управління ДСНС України Михайло Римар:
«У 2019 році було створено пересувний пункт управління, який використовується у разі виникнення надзвичайної ситуації державного або регіонального рівня. Рішення про його створення було прийнято керівництвом Державної служби надзвичайних ситуацій. Він базується на Переяславщині бо тут є приміщення для зберігання та є особовий склад що здатен виконувати покладені на нього обов’язки» – зазначає Михайло Анатолійович.
За інформацією пресслужби МВС, 4 лютого гвардійці, поліцейські та рятувальники відпрацювали дії у разі виникнення кризової ситуації та ведення бойових дій в урбанізованій місцевості.
Силовики та рятувальники відпрацювали злагодженість дій щодо оборони населеного пункту, тактику ведення бойових дій у міських умовах та ліквідацію їх наслідків.
Зважаючи на виклики часу, ми попросили Михайла Римара висловити своє особисте ставлення до інформаційних повідомлень які ширяться в мережі у зв’язку із можливими зовнішніми загрозами які, імовірно, можуть насуватися на територію України, та пояснити переяславцям, що відбувається:
«Як людина, як батько та як офіцер я думаю, що нині ми маємо справу з нагнітанням та проявами інформаційної війни. Проте ніхто не може знати, що в голові президентів двох сусідніх держав – Росії та Білорусі. Принаймні мій підрозділ станом на нині готовий до виконання завдань за призначенням. Зберігайте спокій!»
Зазначимо, що Центр зв’язку та управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України виконує завдання щодо забезпечення керівництва держави, МВС та ДСНС України всіма видами зв’язку та забезпечує функціонування загальнодержавної системи централізованого оповіщення.