Цього року День Української Державності все ще відзначатимуть 28 липня. А вже з наступного – дата перенесеться на 15 липня, інформує Proslav.
Це відбудеться по причині переходу Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря. Таке ж рішення було прийнято Верховною Радою України. Тоді офіційно змінили дати відзначення не тільки Дня Української Державності, а й Різдва та Дня захисників і захисниць України.
Що відзначають у День Української Державності
Нагадаємо, що визначну дату відзначатимуть в Україні вдруге. Оскільки відповідний Указ Президента України було встановлено 24 серпня 2021 року. У ньому вказувалось, що пам’ятна дата покликана нагадувати, що українське державотворення має понад тисячолітню традицію, а його витоки – у Руській середньовічній державі, центром якої був Київ.
Варто зауважити, що День Української Державності відзначається у День Хрещення Руси-України, а у церквах вшановують пам’ять Київського князя Володимира Великого.
«Князь Володимир Великий – уособлення розбудови Русі. Прийняття ним у 988 році християнства як державної релігії стало для України цивілізаційним вибором. Русь підтримувала політичні, економічні та культурні зв’язки з більшістю європейських держав того часу», – вказують в Українському інституті національної пам’яті.
Що успадкувала Україна від Руси-України
Україна успадкувала від Русі герб (тризуб), грошову одиницю – гривню та, головне, Київ як політичний та культурний центр держави.
УІНП підкреслює, що в основі концепції державних заходів до цієї дати – тяглість і спадкоємність державотворчих традицій України від Русі до сьогодення.
«Знання історії нашого державотворення в усій тяглості є потужною силою проти маніпуляцій історичними фактами в умовах інформаційної війни РФ проти України. Реальна історія спростовує фейки російської пропаганди, буцімто українці та росіяни – єдиний народ чи Україна – штучна нежиттєздатна держава», – наголошують в інституті.
Вони також підготували 15-хвилинне відео про історію України. Переглянути його можна, перейшовши за посиланням.
Нагадаємо, на вихідних у Переяславі слухали вірші Вікторії Цьоми та музику гурту Драбадан. Proslav підготував матеріал як розповідає як пройшов благодійний вечір у парку Шевченка.