На серпневій сесії Переяславської міської ради затверджені правила благоустрою розширили для усіх населених пунктів громади, нагадує Proslav.
Для сіл Переяславської громади ухвалили правила благоустрою
Вони стосуються, як приватних домоволодінь, так й підприємців. Наприклад, біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюють урну для сміття місткістю не менше ніж 0,01 м3.
Також підприємства, установи й організації на власних та закріплених територіях повинні здійснювати увесь комплекс робіт, спрямованих на забезпечення та постійне підтримання чистоти і порядку, збереження зелених насаджень тощо.
Які роботи з благоустрою проводяться у селах Переяславської громади силами ВУКГ
Водночас журналіст Proslav поспілкувався з начальником КП «Переяславське ВУКГ» Віктором Коркачем щодо робіт з благоустрою у селах громади та що встигли зробити цього літа.
Як відбувається комунікація ВУКГ з селами?
– Старости – це господарі своїх сіл. Вони звертаються до нашого підприємства, подають заявку, а ми зі свого боку надаємо техніку і людей для роботи. Фахівці працюють під контролем очільників старостатів. Я можу приїхати і, як керівник, подивитися за ходом робіт, зокрема якщо до моїх людей з’являються якісь зауваження.
Що з недавнього можете пригадати по роботі у селах?
– Наприклад, наприкінці літа трактор нашого підприємства працював у Гланишеві – корчували там дерева на кладовищі. Також працювали в Гайшині, Великій Каратулі на кладовищах – усе це можна знайти в мережі, у спільнотах старостинських округів. Цього літа надавали селам техніку для косіння.
Віктор Анатолійович підкреслив, що увага селам приділяється, і ніхто не може за це дорікнути.
– На щастя, якихось позаштатних ситуацій там не траплялося – виключно поточна, сезонна робота.
Чи допомагає хтось селам у наведенні благоустрою, окрім ВУКГ?
– Питання більше до старост, але, наскільки я знаю, то в більшості сіл допомагають технікою чи людьми фермери.
Чи різняться об’єми роботи у місті і селах громади? Чи є труднощі у роботі?
– Як місто, так і всі села громади повинні бути чистими і охайними, і просто треба працювати над тим. Різниці, як такої немає: як у місті, так і в селах косимо, замітаємо. Словом, робимо усе, щоб підтримувати довіру у людей.
Загальні правила благоустрою у Переяславській громаді
З 2020 року правила благоустрою у Переяславі лишаються незмінними. Віднедавна їх розширили й на інші населені пункти громади. Нагадаємо ключові тези, а з повним переліком правил можна ознайомитися у відповідному документі оприлюдненому на сайті Переяславської міської ради.
Благоустрій території міста Переяслава здійснюється з урахуванням особливостей території відповідно до вимог законодавства та нормативно-технічних документів.
- Благоустрій рекреаційних зон, що використовуються для організованого масового відпочинку та купання, здійснюється із дотриманням вимог нормативно-технічних документів, якими визначаються гігієнічні вимоги до зон рекреації водних об’єктів.
- Не допускається знищення чи пошкодження елементів благоустрою на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків.
- Господарська зона парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків з контейнерними майданчиками та громадськими вбиральнями розташовується не ближче ніж 50 м від місць масового скупчення людей (танцювальні, естрадні майданчики, фонтани, головні алеї, видовищні павільйони).
- Кількість урн для сміття на територіях парків, рекреаційних зон, садів, скверів і розташованих на їхніх територіях майданчиків для дозвілля встановлюють з розрахунку одна урна на 800 м-2 площі. На головних алеях парку відстань між урнами повинна бути не більше ніж 40 м. Біля кожної тимчасової споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності встановлюють урну для сміття місткістю не менше ніж 0,01 м-3. Кількість контейнерів для сміття на господарських майданчиках парків, рекреаційних зон, садів, скверів і майданчиків визначається за показником середнього утворення відходів за три дні.
Основне прибирання парків здійснюється після їх закриття та до восьмої години ранку. Протягом дня необхідно збирати відходи, у тому числі екскременти тварин, опале листя, проводити патрульне прибирання, поливати зелені насадження.
У межах «червоних ліній» вулиць і доріг забороняється: розміщувати споруди та об’єкти; смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження; спалювати сміття, опале листя та інші відходи, складати їх для тривалого зберігання; скидати промислові та меліоративні води в систему дорожнього зливостоку; встановлювати намети; випасати худобу та свійську птицю; скидати сніг.
На автостоянках забороняється: засмічувати територію, мити транспортні засоби в непередбачених для цього місцях, розпалювати вогнища, здійснювати торгівлю, зливати відпрацьовані мастила на землю чи дорожнє покриття, псувати обладнання місць стоянки, паркування, пошкоджувати зелені насадження. Автостоянки використовують виключно за цільовим призначенням.
Власники, балансоутримувачі або особи, які утримують території міста Переяслава, зобов’язані:
- Мати власний необхідний для прибирання снігу і льоду ручний інвентар (лопати металеві або дерев’яні, мітли, кригоруби), достатній запас матеріалу для посипання з метою своєчасного проведення протиожеледних заходів;
- Прибирати сніг негайно (від початку снігопаду) для запобігання утворенню накату;
- Негайно очищати дахи, карнизи та інші елементи будинків, споруд, будівель від снігу та бурульок із дотриманням застережних заходів щодо безпеки руху пішоходів, не допускаючи пошкодження покрівель будинків і споруд, зелених насаджень, електромереж, рекламних конструкцій тощо; огороджувати небезпечні місця на тротуарах, переходах; вивозити сніг та бурульки, що зняті з дахів, карнизів та інших елементів будинків, споруд, будівель протягом доби;
- Повністю розчищати снігові вали над зливостічними колодязями, розміщеними на вулицях і дорогах, з яких сніг не передбачається вивозити на снігозвалище;
- Очищати від снігу, льоду та бруду оголовки зливостічних колодязів та дощоприймачів у разі сніготанення та на початку весняного періоду;
- Очищати від снігу, льоду, бруду оголовки колодязів для розташування пожежних гідрантів, розміщених на вулицях і дорогах.
Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до неї території:
Також благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником або користувачем цієї ділянки. Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з Переяславською міською радою, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.
Організація благоустрою присадибної ділянки, на якій розміщені житлові будинки, господарські будівлі та споруди, що в порядку, визначеному законодавством, взяті на облік як безхазяйне майно або передані в комунальну власність як безхазяйне майно, здійснюється Переяславською міською радою.
Забороняється складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками. Забороняється викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо).
Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів.
Нагадаємо, нещодавно директор КП «Переяславське ВУКГ» пояснив, чому наразі підприємство є збитковим та як це можна виправити.
Також розповідаємо, яким чином підприємці мають підтримувати благоустрій поблизу об’єктів торгівлі у Переяславській громаді. Перелік правил – за посиланням.