На Київщині до 1 вересня не має лишитися шкіл, які повністю працюють дистанційно. Про це на своїй сторінці у Facebook заявив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко, коментуючи результати наради з очільниками районів та громад щодо підготовки закладів освіти до нового 2024/2025 навчального року, передає Proslav.
Кравченко нагадав, що у громад Київщини лишилося 22 дні (станом на момент цієї публікації – прим.авт.) для того, щоб підготувати заклади освіти до навчання дітей в офлайн форматі. Ключовими акцентами, за словами очільника області, лишаються питання завершення будівництва нових та капремонтів існуючих укриттів в закладах освіти. Також у деяких громадах є питання щодо темпів будівництва укриттів для шкіл та дитсадків.
Якою є безпекова готовність закладів освіти на Київщині наразі?
За словами начальника КОВА, до початку нового навчального року капітально відремонтують 8 укриттів у Бориспільській, Броварській, Білоцерківській, Пірнівській та Бишівській територіальних громадах, а до кінця 2024 року заплановано завершити капремонти ще 12 укриттів у 10 громадах.
Також при підготовці закладів освіти до нового навчального року розпочались та тривають ремонтні роботи в укриттях 107 закладів освіти, з них 25 – це капітальні ремонти. За інформацією громад, до початку навчального року мають завершитись всі поточні ремонти в укриттях. Як учора уточнив Кравченко, роботи спрямовані на збільшення кількості місць та покращення умов в існуючих укриттях. Планується, що по завершенню ремонтних робіт кількість місць в укриттях закладів освіти збільшиться на понад 16 тисяч.
«Перед очільниками районів і громад поставив чітку вимогу: якщо діти з 2 вересня не заходять на повноцінне офлайн навчання через відсутність або неготовність укриттів – ми забираємо виділену субвенцію і перерозподіляємо її на допомогу тим громадам, які зацікавлені в ефективній і швидкій реалізації проектів. Час на розкачку закінчився давно – за три тижні осінь. В області не має бути шкіл, що працюють повністю дистанційно!», – наголосив Кравченко.
Також на Київщині стартує проєкт «Служба освітньої безпеки»
Принагідно анонсовано, що у новому навчальному році в Київській області стартує проєкт «Служба освітньої безпеки». Його мета – захистити дітей у школах в умовах повномасштабної війни й створити безпечне середовище після війни. Для участі у проєкті визначено 94 заклади загальної середньої освіти Київщини.
За слова Кравченка, 18 інспекторів СОБ з числа працівників Національної поліції вже пройшли навчання і направлені в заклади освіти. Завданнями таких офіцерів крім охорони порядку і реагування на правопорушення на території навчальних закладів є проведення профілактичних занять та бесід з учнями, співпраця з педагогами, менторство для дітей.
Інспектори у разі необхідності будуть:
- взаємодіяти з екстреними службами,
- спілкуватимуться з учнями щодо запобігання вживання алкоголю, тютюнових виробів та наркотиків
- попереджатимуть булінг
- навчать дотримуватися кібергігієни
- сприятимуть національно-патріотичному вихованню української молоді.
Нагадаємо, що у попередньому 2023/2024 навчальному році мережа закладів загальної середньої освіти становила 627 шкіл. Із них майже 97% закладів навчалися очно та змішано. Першочергове завдання на 2024/2025 навчальний рік, яке декларує керівництво області – організація навчання 100% закладів за очною та змішаною формою навчання.