Донорську кров та її компоненти тепер зможуть ввозити в Україну з-за кордону: чим це зумовлено

Кабінет Міністрів України дозволив ввозити донорську кров з-за кордону. Від початку повномасштабного вторгнення росіян на територію України потреба в донорській крові та її компонентах зросла на понад 40%, пише Proslav поcилаючись на урядовий портал.

Ухвалена постанова «Про затвердження Порядку ввезення на територію України донорської крові та компонентів крові на період дії воєнного стану або при виникненні надзвичайних ситуацій» передбачає, що у разі виникнення потреби кров та її компоненти можуть завозитися в Україну з-за кордону. Кров та її компоненти постачатимуться в Україну в якості гуманітарної допомоги. Відповідальними за її отримання визначено «Український центр транспланткоординації», який виконує функції Національного трансфузіологічного центру.

У поясненні відомства йдеться про те, що збільшення інтенсивності бойових дій на фронті, щоденні обстріли ворогом мирних міст призводять до суттєвого зростання потреб крові, яка критично необхідна для порятунку військових та цивільних українців. Наразі держава на 100% забезпечена донорською кров’ю за рахунок регулярних донацій небайдужих українців. Однак медична система має бути готовою до будь-яких надзвичайних ситуацій та нових терористичних актів росії. Кажуть, це дозволить в критичні моменти уникнути можливого дефіциту донорської крові та компонентів.

Нагадаємо, у Переяславі на День Незалежності України ділились кров’ю для захисників та збирали кошти на турнікети, а кількома днями раніше кров можна було здати у Переяславській ЦРЛ. Нагодою скористалося понад півсотні містян. Відповідно до вимог законодавства, з метою відновлення організму донора існують інтервали між різними видами донорства: донацію крові або еритроцитів можна здійснювати один раз на 3 місяці, донацію тромбоцитів або плазми – один раз на 14 днів.

Exit mobile version