Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров вказав економічний та антикорупційний ефект від електронних послуг в Дії. Про це повідомляє ProSlav з посиланням на його допис у телеграм-каналі.

«16,3 млрд грн – такий сумарний економічний та антикорупційний ефект лише від електронних послуг в Дії у 2020-2021 роках. А прогноз, за підсумками 2022 року, становить на рівні 48 млрд грн», – зазначив урядовець.
Також він додав, що переводячи в онлайн кожну сферу, унеможливлюється корупційна складова. Федоров навів приклад – цифровізація сфери будівництва.
«Раніше за оформлення документів на будівництво громадяни та бізнес були вимушені платити великі хабарі. Зараз – все прозоро у кілька кліків на порталі Дія та сайті e-construction. Завдяки впровадженню Єдиної державної електронної системи економимо державі 3 млрд грн на рік», – вказує головний цифровізатор країни.
Також міністр повідомив про запуск електронних лікарняних. За його словами, щороку за листками непрацездатності з держбюджету виплачувалось понад 18 мільярдів гривень, а частина коштів йшла на куплені в інтернеті довідки.
«Діджитальні лікарняні унеможливлюють це та дозволяють зекономити 4 млрд гривень щороку. А ще – час лікарям та пацієнтам», – пише Федоров.
Крім цього, голова Мінцифри вказує, що за даними Мінфіну, до 10% всіх соціальних виплат – неефективні. На соціальну сферу щорічно витрачається найбільше коштів – понад 700 млрд грн, які складно відстежити. Серед них, субсидії, пенсійні виплати та інше. Запуск Єдиної інформаційної системи соціальної сфери дозволить заощадити бюджету до 11 млрд грн щороку.
«Дякую за підтримку цифрових антикорупційних реформ міжнародним проектам TAPAS (USAID/UK aid), EGAP (Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Фонд Східна Європа) та EU4DigitalUA (ЄС)», – підсумовує міністр цифрової трансформації.
«Без нервів та бюрократії»: долучайтеся до бета-тестування витягу з ЄДР у Дії.