Під час засідання сесії Переяславської міської ради 28 вересня тимчасово виконуючий обов’язки начальника відділу поліції №1 (м. Переяслав) Бориспільського РУП Георгій Ногін поінформував про результати діяльності місцевої поліції за 2023 року, повідомляє Proslav.
За інформацією Георгія Ногіна, упродовж восьми місяців 2023 року до єдиного обліку зареєстрували 5 тисяч 716 повідомлень про події та кримінальні правопорушення, що на 3,1% більше порівняно з аналогічним періодом 2022 року – тоді було 5 тисяч 538 заяв і повідомлень. До єдиного реєстру досудових розслідувань внесли 544 кримінальні правопорушення, це на 38,9% більше, ніж минулого року.
За звітний період 147 особам оголосили про підозру за скоєння злочинів, з них:
- тяжкі – 72,
- особливо тяжкі – 3,
- умисне вбивство – 1,
- тяжкі тілесні ушкодження – 3,
- зґвалтування – 1,
- крадіжки – 60,
- грабежі – 3,
- шахрайство – 9,
- незаконне поводження зі зброєю – 4,
- незаконне заволодіння автотранспортом – 1,
- хуліганство – 2,
- привласнення, розтрата майна – 1,
- службові злочини – 2,
- наркозлочини – 27 (загалом задокументували 59 фактів),
- домашнє насильство – 3 (загалом зафіксували 4 факти),
- факти незаконної вирубки, перевезення, зберігання та збуту лісу – 6.
Правоохоронці розслідували та доправили до суду 158 кримінальних проваджень.
Після звіту Георгій Ногін відповів на запитання присутніх.
Мотоциклісти порушують спокій переяславців
– Приємно вже кілька місяців заходити у Telegram і читати новини місцевих ЗМІ, що наша поліція розпочала боротьбу з наркоторгівлею. Але є проблеми стосовно юних мотоциклістів, які не дають людям відпочивати, порушують швидкісний режим і правила дорожнього руху щоночі. Які дії поліції у даному напрямку?, – запитала депутатка міської ради Аліна Римар.
– На це питання ми звертаємо особливу увагу, – відповів Георгій Ногін. – Під час глибинного вивчення цієї проблеми стало очевидно, що в більшості ситуацій скутерами керують неповнолітні та малолітні особи. З цим є деякі складнощі в законодавстві – дуже кропітка процесуальна робота з малолітніми та неповнолітніми. Немає можливості притягувати до адміністративної відповідальності осіб, які не досягли для цього певного віку. В більшості випадків проводиться робота з батьками, вихователями, вчителями, особами, на яких покладені обов’язки щодо піклування. На добу заступає три патрульні наряди і їм вказано звертати увагу на кожного водія такого транспортного засобу. Якщо є процесуальна можливість вживати заходів адміністративного характеру, то ми вживаємо. Якщо ж особи не досягли певного віку, в включається інспектор з ювенальної превенції. Профілактичні і практичні заходи вживаються. Не можу сказати, що ми вже побороли цю проблему, але маємо всі інструменти, тому, сподіваюсь, що у найближчому майбутньому питання закриємо.
Вантажівки руйнують дороги
Друге питання від Аліни Римар стосувалося проблеми великих вантажівок, які курсують містом, руйнуючи дороги та будинки місцевих жителів.
– Ми з міським головою зустрічалися щодо цього питання, – сказав Георгій Ногін. – Його ми підіймали і в управлінні патрульної поліції Бориспільського району. Є певні алгоритми, які треба застосувати для того, щоб вантажівки проїжджали в обхід міста. Є загальний план, як потрібно розташувати дорожні знаки про заборону в’їзду. Алгоритм і план ми подали на розгляд. Сподіваюся, що найближчими днями досягнемо певної мети з цього питання.
Очільник громади Вячеслав Саулко додав, що питання великогабаритного транспорту, який їздить дорогами громади, є найболючішим:
– Щодня по 200-300 фур проїжджають вулицями Новокиївське шосе і Золотоніське шосе. Ми не встигаємо ремонтувати дорожнє покриття, подекуди воно практично знищене. Прохання взяти під контроль, можливо, ваговий контроль, але ми повинні врегулювати це питання з управлінням патрульної поліції в області.
У розважальних закладах порушують комендантську годину
Вячеслав Саулко звернувся до начальника відділу поліції з проханням звернути увагу та вчасно реагувати на шум і крики в окремих розважальних закладах у період комендантської години.
– Це питання стало гострішим наприкінці серпня. Наразі вживаються такі заходи: о 21:00 три патрулі об’їжджають кожен з таких закладів, заходять до приміщень і повідомляють, що на законодавчому рівні прийняли певні постулати, які не можна порушувати, вимикають музику та дають дві години, аби завершити прийом відвідувачів. О 23:00 всі зачиняються. Щодня всі наряди звітують про це з фото та відео із зазначеними адресами та геолокаціями. Це питання тримаємо на контролі, – запевнив Георгій Ногін.
Житель громади поскаржився на депутата
Міський голова також зачитав заяву, яка надійшла до виконавчого комітету від жителя громади.
– Громадянин Кириченко Василь Григорович повідомляє про вчинення депутатом Бориспільської районної ради, керівником добровольчого формування територіальної громади Юрієм Бобровніком, а також групою осіб під його керівництвом незаконних протиправних дій стосовно знищення майна, яке є його приватною власністю, а саме паркан на приватній земельній ділянці. А також погроз йому, членам родини та ВПО, які проживають у будинку. Питання має резонансний характер, воно стоїть на контролі військової адміністрації. Я хотів би перенаправити цю заяву вам та заслухати результати на найближчій сесії.
– Про це питання нам відомо, – відповів Ногін. –За цією справою ми проводимо перевірку. Заява зареєстрована до єдиного реєстру досудових розслідувань. На загал не можу озвучити хід справи, це таємниця слідства. Тривають процесуальні дії. Після закінчення розслідування прозвітуємо про результати.