Хто з військовослужбовців має право на звільнення зі служби у 2025 році: перелік підстав

Українські військовослужбовці мають право звільнитися зі служби за однією з підстав. Перелік передає Proslav з посиланням на «Соціальний портал».

Хто з військовослужбовців має право на звільнення зі служби у 2025 році: перелік підстав
Хто з військовослужбовців має право на звільнення зі служби у 2025 році: перелік підстав

Підстави для звільнення з військової служби

Відповідно до статті 26 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», звільнення військовослужбовця зі служби можливе за наступними підставами:

  1. Досягнення граничного віку для служби. Військовослужбовці, які досягли віку 60 років, можуть бути звільнені за віком.
  2. Непридатність за станом здоров’я. Якщо військовослужбовець визнаний непридатним до служби за медичними показаннями, це може стати підставою для звільнення. Також можливий тимчасовий статус непридатності з подальшим переглядом через 6-12 місяців.
  3. Наявність інвалідності. Звільнення можливе, якщо військовослужбовець має інвалідність I, II або III групи, що підтверджується відповідними медичними висновками.
  4. Засудження та позбавлення волі. Якщо військовослужбовець отримує обвинувальний вирок суду, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі або обмеження волі, це є підставою для звільнення з військової служби.
  5. Звільнення з полону. У разі, якщо військовослужбовець був узятий у полон і пізніше звільнений, йому може бути надана можливість звільнення.
  6. Сімейні обставини та інші поважні причини. До таких причин належать: для жінок – вагітність або перебування у відпустці по догляду за дитиною до трьох років. Також у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду до досягнення нею шестирічного віку. Для військовослужбовців, які мають дітей (до 18 років), і якщо другий з батьків помер, позбавлений батьківських прав, зник безвісти або відбуває покарання в місцях позбавлення волі. Для військовослужбовців, які є єдиними годувальниками в сім’ї, якщо на їхньому утриманні перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.
  7. Усиновлення та догляд за дітьми. Звільнення можливе для тих військовослужбовців, хто є усиновителем дітей-сиріт, опікуном, піклувальником, названим батьком або патронатним вихователем, а також для тих, хто доглядає за дітьми з інвалідністю.
  8. Догляд за чоловіком або близьким родичем з інвалідністю. Якщо військовослужбовець зобов’язаний здійснювати догляд за чоловіком або дружиною з інвалідністю I або II групи, або за батьками чи близькими родичами, визнаними інвалідами, це може стати причиною для звільнення. При цьому, догляд має бути підтверджений медичними висновками.
  9. Опіка за недієздатною особою. Якщо військовослужбовець здійснює опіку за недієздатним родичем, за умови, що інші особи не виконують цю роль, звільнення також можливе.
  10. Загиблі або зниклі безвісти близькі. Якщо близькі родичі військовослужбовця (чоловік, дружина, діти, батьки та брати/сестри) загинули або пропали безвісти під час участі в антитерористичній операції чи в обороні України, то це також є підставою для звільнення.
  11. Присвоєння звання Героя України. Якщо військовослужбовець втратив близьких родичів, яким посмертно надано звання Героя України за участь у Революції Гідності, це також може слугувати підставою для звільнення.

Усі ці обставини дають військовослужбовцям право на звільнення з військової служби у 2025 році згідно з українським законодавством, у разі їх настання.

Тим часом військовозобов’язані, які не уточнили дані, отримають -50% знижки на добровільну сплату штрафу.

Exit mobile version