17 листопада 2022 року відзначається Міжнародний день студента. У різні роки в місцевому Університеті Григорія Сковороди в Переяславі навчалися відомі спортсмени, політики, митці, провідні педагоги та багато інших знакових постатей. ProSlav, більша частина команди якого теж закінчила сковородинівську альма-матер, вирішив розповісти, хто у різні роки навчався в нашому університеті. Впевнені, саме отримані знання стали корисними для їх професійного та особистісного розвитку та привели їх до успіху. Пропонуємо вам нагадати випускників переяславського вишу.
Віталій Кличко – Герой України, кавалер ордену «За мужність», шестиразовий чемпіон світу з кікбоксингу, чемпіон світу за версією WBC з професійного боксу, Київський міський голова.
Певно, кожному українцю не варто переповідати спортивний, політичний та життєвий шлях видатного українця, проте надзвичайно приємним фактом його біографії є те, що у 1995 році він закінчив Університет Григорія Сковороди в Переяславі. Не розриває зв’язків з закладом й донині. Востаннє публічно завітав сюди восени 2019 року. «Ви навчаєтеся в одному з кращих українських вишів (оплески – прим.авт.) Він для мене – це кращі спогади про найкращі часи, які залишаться зі мною на все життя, я їх постійно згадую. Хай він буде таким і для вас – використовуйте своє студентство правильно, навчайтеся якісно» – сказав тоді Кличко.
Володимир Кличко – олімпійський чемпіон, чемпіон світу з боксу за версіями WBO, NABF, IBF/IBO, The Ring, WBA з професійного боксу. Під час володіння титулом чемпіона світу у важкій вазі, бої Володимира регулярно збирали від 300 до 500 мільйонів телеглядачів у всьому світі. За свою кар’єру переміг 23 бійців за титул чемпіона світу у важкій вазі, що є найкращим показником в історії боксу. Володимиру також належить рекорди загальної тривалості володіння титулом чемпіона світу у важкій вазі (4 382 днів = 12 років), кількості перемог в боях за титул об’єднаного чемпіона та найдовшої серії захистів об’єднаного титулу.
Володимир є рекордсменом за кількістю перемог в боях за титул об’єднаного та абсолютного титулу чемпіона світу, а також володарем найдовшої серії захистів об’єднаного та абсолютного титулу чемпіона світу в історії професійного боксу. Займає 8-е місце в рейтингу найкращих важковаговиків в історії боксу за версією BoxRec. «Фізфак» Переяславського університету закінчив на рік пізніше старшого брата – у 1996 році.
Лілія Сандулеса – Народна артистка України, українська і молдавська співачка. На професійній сцені почала співати в 1977 в чернівецькому філармонійному ВІА «Жива вода». В 1987 році Лілії Сандулесі присвоєне звання Заслуженої артистки України. У 1992 об’єднується в дуеті з Іво Бобулом. Дует багато виступає за кордоном, де й виходить їхній компакт «Берег любови». З часом в репертуарі Сандулеси з’явилися драматичні пісні – «Несу свій хрест», «Зраджене кохання». У 1996 році Лілії Сандулесу присвоєне звання Народної артистки України. По десятиріччю спільного творчого, а потім і сімейного життя Сандулеса розлучилася з Бобулом. У 2004 році вийшов її сольний компакт з невибагливою назвою «Співає Лілія Сандулеса». Здобувала одну з освіт в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.
Тарас Кремінь – чинний Уповноважений із захисту державної мови, український політик та науковець. Серед іншого він є автором та співавтором 180 законодавчих ініціатив, 44 з яких стали чинними актами. Серед найвідоміших – «Про забезпечення функціонування українсьої мови як державної», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг».
Наразі дбає про захист української мови як державної, захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя, усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою. Також він контролює органи державної влади, розглядає скарги тощо.
Закінчив докторантуру ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (2010-2013) за спеціальністю 10.01.01 – українська література. Почесний доктор Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Віктор Циганков – футбольний гравець, капітан ФК «Динамо» (Київ) та збірної України з футболу. З рідної Вінниці до Києва Віктор перебрався в сезоні 2010/11, відігравши першу половину чемпіонату ДЮФЛУ за свою рідну команду, а другу – вже за «Динамо», куди його запросив селекціонер «Динамо» Іван Терлецький. Паралельно гравцем цікавився донецький «Шахтар», проте свій вибір він зробив на користь столичного клубу. Нині є провідним футболістом країни, обличчям багатьох впізнаваних брендів.
Університет Григорія Сковороди в Переяславі закінчив у 2019 році – тоді нинішня журналістка нашого сайту Аліна Нестерук взяла ексклюзивне інтерв’ю у новоспеченого випускника.
Альона Савраненко (Alyona Alyona) – українська реп-співачка; «нова українська реп-зірка», «сенсація українського репу». У 2019 році вихователька дитячого садочка в Баришівці випустила дебютний альбом «Пушка» і мініальбом «В хаті МА», виконує пісні українською мовою. Неодноразово ставала лауреаткою та номінанткою українських національних музичних премій «Золота жар-птиця», YUNA, M1 Music Awards.
За підсумками 2019 року увійшла до 100 найвпливовіших українців за версією журналу «Фокус» (посіла 96 місце). У 2020 та 2021 роках увійшла до 100 найвпливовіших жінок України за версією журналу «Фокус» (на 42 та 44 місцях відповідно). У 2020 році разом із продюсером Іваном Клименком відкрила власний лейбл «Enko», який, серед інших продюсує й цьогорічних переможців «Євробачення» гурт KALUSH.
В умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України тримає культурний фронт, випускає пронизливі треки і фіти, збирає кошти на потреби захисників. Українські видання називають її «новою українською реп-зіркою» та «сенсацією українського репу», а The New York Times порівняли з Azealia Banks у статті «15 European Pop Acts You Might Not Know, but Should». Проте, на нашу думку, найголовніше що ми можемо назвати її своєю – у 2012 році вона закінчила тодішній факультет педагогіки і психології УГСП. Подейкують, у базі ЄДЕБО досі є анкета вступниці Альони Саврененко.
Олена Юрковська – Герой України, кавалер ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, призер Паралімпійських ігор, п’ятиразова чемпіонка та найкраща спортсменка Паралімпійських ігор в Турині (Італія) з лижних гонок та біатлону. У 2014 році на ХІ зимових Паралімпійських іграх у Сочі виборола 1 срібну нагороду у дисципліні лижна гонка (відкрита естафета 4х2,5 кілометри) з результатом 25 хвилин 17,90 секунди; 2 бронзові нагороди у дисциплінах: індивідуальна гонка на короткій дистанції 6 кілометрів (біатлон) з результатом 19 хвилин 39,60 секунди, індивідуальна гонка на довгій дистанції 12,5 кілометрів (біатлон) з результатом 41 хвилина 30,80 секунди. Таким чином, загальна кількість нагород здобутих Оленою Юрковською на Паралімпійськіх іграх склала 5 золотих, 6 срібних та 7 бронзових медалей.
Поза тим, під патронатом Міжнародного олімпійського комітету спортивний телеканал «Євроспорт» номінував українську паралімпійську спортсменку на отримання спеціальної нагороди МОКу «Sport Star Awards» (нагорода «Спортивна зірка»). За оцінками світових спортивних аналітиків, українська спортсменка найяскравіше продемонструвала олімпійські та паралімпійські цінності у світовому спорті, що і стало приводом для подання її у цій номінації. Урочиста церемонія вручення нагороди «Sport Star Awards» відбулася 20 квітня 2006 року в Олімпійському музеї в Лозанні (Швейцарія), де спортсменці вручили відзнаку – статуетку «Спортивна зірка». Спортсменка закінчила Університет Григорія Сковороди в Переяславі.
Ірина Говоруха – письменниця та популярна літературна блогерка. Сотні тисяч жінок починають свій ранок із коротких есе та оповідань, які Ірина публікує в соціальних мережах. Легкі, мальовничі та дуже глибокі за змістом історії створюють читачам настрій та драйв на весь день. Але головний інтерес для аудиторії представляють романи та повісті. Автору однаково добре вдається і сентиментальна жіноча проза і серйозна драма. У сюжет твору гармонійно вплітаються реальні події і авторський вигадка, особисті переживання та споконвічні жіночі теми: любов, щастя, зради, виховання дітей, сімейні відносини, сенс життя та пошук себе. Усі персонажі книг Ірини Говорухи абсолютно живі та неповторні. У кожного з них своя історія, свій характер, свій голос та свій вибір.
У січні 2022 року Ірина розпочала роботу над наступним романом про кохання. Але війна змінила плани. Наразі автор працює над літописом цих трагічних подій. Понад 1000 інтерв’ю – живі свідчення мешканців Чернігова та Маріуполя, Бородянки та Бучі, Харкова та Миколаєва, Херсона та Сєверодонецька стали основою нової книги письменниці Ірини Говорухи. Навчалася в переяславському університеті на порубіжжі двох століть.
Олександра Кононова – українська біатлоністка, шестиразова чемпіонка та призерка зимових Паралімпійських ігор; багаторазова переможниця і призерка Чемпіонатів і Кубків світу із зимових видів спорту, Заслужений майстер спорту України.
З 2007 р. входить до складу збірної команди України з зимових видів спорту серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Майстер спорту міжнародного класу з лижних гонок (2009 р.), триразова чемпіонка, дворазова срібна і дворазова бронзова призерка з лижних гонок та переможниця кубку світу – 2007 р. з біатлону, пізніше – багаторазова чемпіонка, дворазова срібна і дворазова бронзова призерка з лижних гонок та дворазова срібна призерка кубку світу 2008 р. з біатлону. Триразова чемпіонка Зимових Паралімпійських ігор 2010, заслужений майстер спорту України. Чемпіонка Зимових Паралімпіад 2014 р та 2022 року. Посіла ІІ місця у біатлоні на дистанції 10 кілометрів стоячи.
Не тільки здобула освіту в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі а й зовсім донедавна навчалася тут в аспірантурі.
Навчаються нині:
Анатолій Трубін – український футболіст, воротар донецького «Шахтаря», молодіжної та національної збірних України. Чи не найважливішим матчем у кар’єрі Анатолія Трубіна наразі є справжня сенсація Групового етапу Ліги чемпіонів 22 жовтня 2020 «Реал» – «Шахтар» 2:3. І проти «Інтернаціонале» 27 жовтня і 9 грудня молодий голкіпер відіграв на воротах своєї команди від початку до кінця матчу, не пропустивши жодного голу. 31 березня дебютував у складі національної збірної України, вийшовши у стартовому складі на матч кваліфікаційного раунду чемпіонату світу з футболу 2022 року проти збірної Казахстану. 1 червня 2021 року Анатолія Трубіна включили до складу збірної для участі в чемпіонаті Європи 2020 року. Нині навчається на факультеті фізичної культури, спорту і здоров’я Університету Григорія Сковороди в Переяславі.
Яна Зінкевич – український медик-доброволець. Начальниця Медичного управління та реабілітації бійців Української Добровольчої Армії (до 2016 року – Добровольчого українського корпусу «Правий сектор») під час війни на сході України. За період активної фази АТО, починаючи з 2014 року, особисто витягла та врятувала більше двох сотень поранених українських солдатів з передової. Створила та протягом тривалого часу керувала медичним батальйоном «Госпітальєри», що з часу створення врятував понад 2500 поранених українських воїнів та цивільних осіб з передової. Її підрозділ за активної участі Яни продовжує цей поступ в умовах повномасштабного вторгнення, з лютого 2022 року.
Після перенесених операцій та реабілітації пересувається в інвалідному візку. На виборах до парламенту в липні 2019 року Яну було обрано народним депутатом від партії «Європейська солідарність». Нині здобуває фах політологині в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.
Сергій Костира – адвокат, експерт проекту «Один за всіх» на телеканалі СТБ. З 2004 року почав займатися адвокатською діяльністю. Ось уже більше 20 років Сергій Костира допомагає людям відновлювати справедливість. Як криміналіст і практикуючий адвокат він добре знає закон і чудово розуміє, як потрібно діяти в тій чи іншій ситуації.
Протягом 18 сезонів проєкт «Один за всіх» допомагає українцям боротися з беззаконням і відстоювати свої права. З 2021 року вже як ведучий проєкту не словом, а ділом допомагатиме людям знаходити вихід зі складних життєвих ситуацій та захищатиме їхні інтереси. Наразі здобуває вже другу освіту в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.
Дмитро Дульський – учасник міжнародної «Битви Екстрасенсів» 13 сезону СТБ, експерт програм «Слідство ведуть екстрасенси», «Все буде смачно» на СТБ та програми «Секретний фронт» на ICTV.
Дмитро – чорний маг-некромант з Києва. Проводить ритуали на кладовищі, де викликає душі померлих та здійснює жертвопринесення Люциферу. У роботі використовує череп козла, якого сам же приніс у жертву. Кожен день до нього шикуються черги охочих просунутися за допомогою магії службовими сходами. Працює менеджером у фармацевтичній компанії. Нині навчається в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі.
Кожна історія успіху має свій початок. Стартом може стати саме Університет Григорія Сковороди в Переяславі.
Із Міжнародним днем студента усіх, хто тільки торує шлях до науки і визнання. Нехай наука дається легко, іспити складаються швидко, а вільного часу буде все більше. Нехай ці роки залишать у вашій пам’яті слід радості та позитивних вражень!