Певно, знайдеться серед нас чимало людей, які вважають історію нудною. Мовляв, усі ці факти, цифри, люди – нічого цікавого, неможливо запам’ятати. Але якщо спробувати відкрити для себе цю науку з іншої сторони, ви будете приємно здивовані. Ба більше, ви зрозумієте, наскільки важливо знати минуле свого народу і дізнаватися щось цікаве про історію інших країн.
Чи пробували ви вивчати цю науку, переглядаючи різноманітні пізнавальні відео? PRM.ua зібрав п’ять YouTube-каналів, які висвітлюють історію цікаво й просто. Оскільки ProSlav завше ділиться найкращими добірками з вами, цю публікацію ми не змогли оминути.
Імені Т. Г. Шевченка (685 тисяч підписників)
Канал присвячений історії України – найцікавішим чи найсуперечливішим її аспектам зокрема. Авторами проєкту є брати Капранови – українські письменники й громадські діячі, які натепер боронять державу в складі ЗСУ.
Відео цікаво дивитися завдяки не лише вдало дібраній тематиці, а й майстерному висвітленню – легкому, яскравому й з гумором.
Історія без міфів (401 тисяча підписників)
Канал оповідає про минуле України й світу без прикрас і фальсифікацій. Матеріал висвітлюють фахові історики, кожен з яких спеціалізується на конкретній проблематиці.
Як зазначають автори проєкту, їхньою метою є спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, а також формування позитивного іміджу України й українців.
Історія для дорослих (147 тисяч підписників)
Канал подає історію України через призму особистих пристрастей знаних людей. Обличчям проєкту є письменник і телеведучий Олег Криштопа.
Глядачі дізнаються, ким насправді були історичні постаті, що вони їли, у кого закохувались і чому страждали.
Історична правда (33 тисячі підписників)
Канал оповідає про історію України через деталі побуту, їжу, одяг і звички, чим гарантує своєрідну подорож у часі. Веде історик і журналіст Вахтанг Кіпіані разом зі знаними дослідниками.
Усі охочі зможуть віртуально побувати на Запорізькій Січі, заглянути за ґрати радянського табору або дізнатися про вміст тарілки партійного чиновника.
Локальна історія (32 тисячі підписників)
Канал висвітлює минуле й теперішнє України через приватні історії звичайних українців. Для авторів проєкту основною цінністю є українська ідентичність.
Після перегляду будь-якого з відео на каналі може виникнути бажання досліджувати власний родовід.
Нагадаємо, раніше ProSlav уже робив власні добірки YouTube-каналів. У першій були зібрані канали на будь-який смак, а інша створена спеціально для дітей.